W co się babcia i dziadek bawili, kiedy mali byli?

Wydarzenie dodał(a) Jolanta Andruszkiewicz

W srogim styczniu są dwa dni, kiedy wszystkim robi się ciepło, zwłaszcza gdy pomyślą o swoich ukochanych babciach i dziadkach. Przedszkolaki z grupy "Tygryski" i "Jagódki" z MP „Słoneczna Ósemka” starannie przygotowywały się do święta szacownych seniorów „rodów”.
Chcąc przygotować szczególną niespodziankę najmilszym gościom, dzieci spotkały się z seniorami i przeprowadziły z nimi wywiad na temat dzieciństwa dziadków. Następnie przygotowaliśmy uroczystość pod hasłem: „W co się babcia i dziadek bawili, kiedy mali byli?”. W tym szczególnym dniu szacownych gości powitały serwetkowe „lalki” w tańcu zajączków. Słowami wierszy i piosenek dzieci wyraziły wszystkie pozytywne uczucia jakimi darzą swoich dziadków, chowane w dziecięcych serduszkach. Potem była wspólna zabawa, w której dziadkowie pełnili rolę niedźwiedzi, kotów czy rolników, a babcie uciekały jak myszki czy też tańczyły z haftowaną chusteczką. Śmiechu było co nie miara. Na twarzach naszych gości zarysowało się rozmarzenie, nostalgia za minionym dzieciństwem. To właśnie dzięki muzyce i zabawie udało się nam przenieść naszych bliskich w czasie.
Ale to nie był koniec atrakcji. Naszym wehikułem czasu przenieśliśmy naszych dziadków z czasów dzieciństwa do okresu ich młodości, kiedy dziadkowie wystawali pod balkonem wygrywając serenady na puzonie, a babcie przypomniały sobie, jak to mdlały na widok tego jedynego. Dziadkowie wcielili się też w rolę kapitanów parostatków, a babcie podziwiały ich machając im chusteczkami. Na zakończenie czekał na naszych gości słodki poczęstunek. Gawędząc przy cieście, kawie i herbacie panie: Asia, Jola, Basia i Renata przyjmowały deklaracje udziału w następnym wspólnym spotkaniu z cyklu: „Cztery pory roku z dziadkami”.

od Jolanta Andruszkiewicz

do Jolanta Andruszkiewicz