Warsztaty "Stroiki bożonarodzeniowe" z rodzicami w Zembrowie

Wydarzenie dodał(a) Alina Goworek

Bardzo się cieszę, że w ferworze przedświątecznych prac rodzice znaleźli czas, aby uczestniczyć w warsztatach „Stroiki bożonarodzeniowe”.
Na świąteczny nastrój składa się kilka elementów, tj.: choinka z kolorowymi lampkami, bombkami, łańcuchami, zapach wigilijnych potraw, zapach czystego posprzątanego domu. To wszystko kiedyś składało się na nasze wspomnienie z dzieciństwa i towarzyszy nam teraz w dorosłym życiu. By stworzyć świąteczną atmosferę powinniśmy zadbać o wystrój wigilijnego stołu. Można oczywiście kupić gotowy stroik w sklepie, jednak takie z żywego świerku nie tylko cieszą oczy, ale roztaczają też wspaniały zapach Świąt. Do tych przygotowań włączyłam dzieci wspólnie z rodzicami. Zgromadziłam różne gałązki, żołędzie, szyszki, deseczki. Rodzice przynieśli swoje kolorowe ozdoby: bombki i inne błyskotki. Powstały z tego cudowne kompozycje na wigilijne stoły w domach, które będą przypominały w ten niezwykły wieczór o przedszkolu. Dzieci mogły się popisać swoją inwencją twórczą dobierając ozdoby.
Maluchy po raz pierwszy wystąpiły publicznie. Wykonały układ taneczny do piosenki „Jingle bells”, zaśpiewały piosenkę „Siedem reniferów” oraz wystąpiły w opowieści ruchowej „Zmartwienie Mikołaja”. Pamiętajmy jednak, że świąteczną atmosferę tworzą przede wszystkim ludzie oraz te życzenia, które składamy sobie łamiąc się opłatkiem.

,

od Alina Goworek