Przedszkolaki pomagają, bo dobre serduszka mają

Wydarzenie dodał(a) Małgorzata Piotrowska

Okres przedświąteczny jest bardzo trudny dla osób chorych i ubogich; jest to zatem okazja do niesienia pomocy i obdarowywania tych, którzy tej pomocy potrzebują. Dzieci wraz z rodzicami i kadrą Przedszkola Integracyjnego Nr 1 w Łukowie najpierw włączyły się w zbieranie darów w ramach akcji Polacy – Rodakom. Zebrane zabawki, książki i produkty żywnościowe  pojechały już do rodzin potrzebujących mieszkających w Borowce.
Pomaganie tak spodobało się przedszkolakom, że podzieliły się róznież swoimi maskotkami i książkami w ramach zorganizowanej w przedszkolu akcji „Książka dla szpitala”. Akcja polegała na zbiórce zabawek i książeczek z bajkami, którymi obdarowani zostali pacjenci z oddziału dziecięcego szpitala w Łukowie. Przez prawie cały grudzień dzieci przynosiły do przedszkola zabawki i książki, które mogą umilić czas dzieciom spędzającym święta w szpitalu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, zarówno dzieci jak i rodzice. Ilość zabawek - prezentów była imponująca, przedszkolaki chętnie podzieliły się z innymi swoimi "pupilami". Zgromadzone maskotki i książki zostały przekazane przez koordynatorkę akcji panią Renatę Tarkawian i dyr. Małgorzatę Piotrowską, na ręce pani ordynator Oddziału Dziecięcego łukowskiego szpitala Anny Kołodziej. Mamy nadzieję, że przekazane upominki umilą chorym dzieciom pobyt w szpitalu, wywołają uśmiech na ich twarzach i pozwolą szybciej wrócić do zdrowia, a nasze przedszkolaki dzięki takim akcjom uczą się niesienia pomocy potrzebującym i dzielenia się z innymi tym co możemy.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywny udział w obydwu akcjach, a obdarowanym dzieciom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

Książka dla szpitala

od Małgorzata Piotrowska