Klub Pancernika klika w fotelikach

Wydarzenie dodał(a) Renata Tarkawian

29.10.2012r. Przedszkole Integracyjne Nr 1 w Łukowie wzięło udział w kampanii organizowanej przez Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Na tę okazję został zaproszony policjant, który zapoznał dzieci ze specyfiką swojej pracy oraz najważniejszymi zasadami, o jakich powinni pamiętać dzieci i rodzice podczas jazdy samochodem. Funkcjonariusz uwrażliwiał najmłodszych na fakt, jak ważne dla życia i zdrowia jest przewożenie dzieci w fotelikach samochodowych, ich prawidłowe zapinanie, dobór odpowiednich fotelików do wieku i wzrostu malucha oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa przez dorosłych. Dzięki akcji każdy z uczestników spotkania otrzymał maskotkę Pancernika Gustawa, którą po wejściu do auta należy zapiąć na pas bezpieczeństwa lub fotelik. W ten sposób łatwiej będzie zapamiętać zarówno rodzicom, jak i dzieciom, by podczas jazdy samochodem stosować urządzenia zwiększające bezpieczeństwo w czasie podróży – wyjaśnia gość. Dzieci w ramach wdzięczności przygotowały dla pana policjanta krótką część artystyczną. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, które jeszcze bardziej przybliżały wszystkim tematykę spotkania. Na koniec funkcjonariusz otrzymał podziękowanie w formie dyplomu wręczonego przez dzieci.

Spotkanie zorganizowała nauczycielka Renata Tarkawian.

od Renata Tarkawian

do Renata Tarkawian