Teatr, jak chleb, powinien być artykułem pierwszej potrzeby (Peter Schumann)

Wydarzenie dodał(a) Monika Krawczyk

Świat, w jakim obecnie wychowują się nasze Dzieci, jakże odmienny jest od tego z naszych lat młodości... Nie każdy miał w domu komputer, duży telewizor, konsolę... Więcej czasu spędzaliśmy biegając z rówieśnikami po podwórku i krzycząc do Mamy: "Jeszcze nie chcę wracać do domu", czy: "Nie jestem jeszcze głodna".

Aby oderwać dzieci od elektroniki i świata zamkniętego w kwadratowym pudełeczku zaprosiliśmy do Naszego Przedszkola Teatr "FRAJDA", który zaprezentował nam fantastyczne przedstawienie kukiełkowe na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena - "Calineczka".

Za magiczną sprawą teatrzyku przenieśliśmy się w świat pięknej, maleńkiej dziewczynki, która poprzez niesamowitą podróż przeżywa mnóstwo przygód oraz poznaje wiele intrygujących postaci. Spektakl, który obejrzeliśmy dodatkowo urozmaicony był piękną muzyką i piosenkami. Tak dobrze znana nam bajka po raz kolejny wzruszyła, bawiła i pokazana została w nowej odsłonie. Kukiełki zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie (szczególnie ogromna, pluszowa mysz polna, która na długo zostanie w naszej pamięci).

Teatr lalek to dla dzieci z pewnością wielka atrakcja, ale nie zapominajmy o znaczeniu wychowawczym, jakie ma on na nasze Pociechy. Teatr kształtuje osobowość, uczy wrażliwości, formuje zamiłowanie do literatury. Świadome i krytyczne odbieranie sztuki daje Dzieciom możliwość poznania, zaistnienia w dorosłym świecie bez konieczności uczenia się na własnych błędach. Postawy, jakie przybierają Dzieci wobec wykreowanych postaci, są bardzo emocjonalne i oddziaływają na osobowość małego człowieka, przez co Dzieci uczą się właściwych postaw moralnych. Mamy zatem nadzieję, że w naszym Przedszkolu jeszcze nie raz zagości Teatr i z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia.

od Monika Krawczyk

do Monika Krawczyk