"Bal na łące u Pani Wiosny" w Przedszkolu Miejskim Nr 11 w Pabianicach

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Baśko

Scenariusz uroczystości pt. „BAL NA ŁĄCE U PANI WIOSNY”

zorganizowanej w Przedszkolu Miejskim Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach
w dniu 15. 05. 2012 r.

Cele:

v integracja grup w przedszkolu i motywowanie dzieci do nawiązywania bliższych kontaktów z innymi uczestnikami zabawy,

v poznanie zwierząt mieszkających na łące i kształtowanie przyjaznego stosunku do nich,

v przełamywanie nieśmiałości podczas występu przed publicznością.

PROPONOWANY  PRZEBIEG:

1.   Powitanie dzieci na jadalni przy piosence przez organizatorki uroczystości.

(piosenka pt. „Wiosenny bal”)

2.   Oglądanie przygotowanej i wykonanej przez nauczycielki w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, inscenizacji do wiersza Jana Brzechwy pt. „Żuk”.
(w tle muzyka relaksacyjna)

3.   Zaproszenie do prezentacji artystycznych poszczególnych grup.

4.   „Wiosenne konkursy na łące”

·        „Pszczółki z nektarem” – dzieci (po 1 reprezentancie z każdej grupy) niosą nektar - woreczek na dłoni od kwiatka do kwiatka i uważają, aby go nie upuścić.

(piosenka pt. „Pszczółki”)

·        „Pracowite mrówki” – przejście przez tunel z małym plecakiem na plecach (dzieci ustawione w dwóch rzędach przed dwoma tunelami).

(piosenka pt. „Mieszkańcy łąki”)

·        „Domki zwierząt” – zabawa z wykorzystaniem kolorowych kółek – dzieci
(po 1 z grupy) bawią się na łące przy muzyce, na przerwę w muzyce wskakują do kółek, których jest o jedno mniej niż dzieci. Wygrywa ten, kto najdłużej pozostanie na łące.

(piosenka pt. „Łąka – królestwo owadów”)

·        „Upoluj żabę” – wybrane dzieci z grupy (po 2) stają w dwóch rzędach, obok siebie i zamieniają się w bociana (stają na jednej nodze) i celują woreczkiem trzymanym w dłoni do sylwetek żab umieszczonych na kręglach.

(piosenka pt. „Mała żabka”)

·        „Mieszkańcy łąki” – rozdanie obrazków poszczególnym grupom, wspólne odgadywanie kogo może przedstawiać obrazek i dorysowywanie brakujących elementów do rozpoczętych sylwetek owadów lub innych zwierząt żyjących na łące.

(piosenka pt. „Królewna Wiosna”)

5.      Zabawy taneczne przy muzyce.

Ø  „Wędrówki ślimaka” – tworzymy pociąg i poruszamy się przy piosence
pt. „Ślimak trala la la”.

Ø  „Taniec kolorowych motyli” – zabawa w kółeczkach przy piosence
pt. „Przyjaciel motyl”.

6.   Podziękowanie dzieciom za udział w balu.

7.   Wręczenie każdej grupie upominków w postaci malowanek tematycznych.

8.   Pozowanie do wspólnych, pamiątkowych zdjęć.

9.   Pożegnanie, powrót do klas.

Organizatorki balu: Agnieszka Baśko, Małgorzata Borowiec i Jolanta Jarzębowska.

Sprawozdanie z „Balu na łące u Pani Wiosny”
w Przedszkolu Miejskim Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach.

W dniu 15. 05. 2012 roku w Przedszkolu Miejskim Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach odbył się „Bal na łące u Pani Wiosny”. Na bal przybyły dzieci, które tego dnia przemieniły się w mieszkańców wiosennej łąki i przygotowały w prezencie dla Pani Wiosny występy artystyczne. Grupa I „Wesołe Kaczorki” w przebraniu biedronek zaprezentowała piosenkę „Biedroneczki są w kropeczki”, grupa II „Kangurki” w przebraniu motylków zaśpiewała piosenkę „Motylem jestem”, grupa III „Myszki” jako bociany zaśpiewała piosenkę „Kle, kle boćku”, grupa IV „Misiaki” jako pszczółki przedstawiły piosenkę „Pszczółka Maja”, grupa V „Ptysie” jako kwiaty zaprezentowała „Taniec kwiatów” do muzyki poważnej, grupa VI „Słoneczka” przemieniona w tęczę zaśpiewała piosenkę „Tęcza, tęcza, cza, cza, cza, a grupa VII „Kotki” jako żabki zaspawała piosenkę „Wesołe żabki”. Oprócz występów artystycznych dzieci tego dnia obejrzały inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Żuk” w wykonaniu nauczycielek, brały udział w wiosennych konkursach m.in. niosły nektar do ula, przechodziły przez tunel, polowały na żabę oraz kończyły portrety mieszkańców łąki, jak również bawiły się przy muzyce. Z kolei na zakończenie uroczystości każda grupa pozowała do pamiątkowych zdjęć oraz otrzymała słodkie niespodzianki i  kolorowanki o zwierzętach żyjących na łące. Organizatorkami balu były panie: Agnieszka Baśko, Małgorzata Borowiec i Jolanta Jarzębowska.

od Agnieszka Baśko

do Agnieszka Baśko