ponad 5 lat temu


"Odnawialne źródła energii"

 

W dniach 19-23 marca dzieci z najstarszych grup zorganizowały Festiwal "Odnawialne źródła energii".

19 marca - Obchody Dnia Słońca - dzieci ubrały się na żółto. Odbyły się zabawy badawcze zabawkami i urządzeniami działającymi na baterie słoneczne. Utrwaliliśmy swoje wiadomości na temat słońca i planet. 
20 marca - odbył się konkurs sprawdzający wiedzę ekologiczną wpleciony w żywą grę planszową " EKO-PRZEDSZKOLAKI" .

21 marca to powitanie wiosny. Dzieci ubrały się na zielono. Odbyły się zabawy z pudłami i pudełkami pokazaliśmy jak można wykorzystać makulaturę do zabawy. Wszystkie grupy zrobiły Panienkę Wiosenkę z kartonu i pudełka. Barwny korowód przemaszerował po pobliskim parku. Wiosenka zamieszkała w naszym zielonym kąciku przyrody. 
22 obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Ubraliśmy się na niebiesko. Tego dnia czekały na nas zabawy badawcze i eksperymenty  z wodą. Wiemy już, jak działają różne elektrownie.
23 marca  - uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych przy grach edukacyjnych. Spotkaliśmy się również z Felkiem Flaszką - maskotką Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Poznaniu. Utrwaliliśmy wiedzę na temat segregowania śmieci. Założyliśmy pole doświadczalne, w którym zakopaliśmy różne odpady i czekamy w jakim czasie ulegną one biodegradacji.

To był wyczerpujący tydzień.

 

 

 

Państwowe Przedszkole nr 174 im. Królewna Śnieżka

Marzena Achtenberg
Ostatnio on-line:
miesiąc temu
Marzena Achtenberg dodał/a również:


Komentarze
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Polecane