Dzień Słońca w Przedszkolu w Zembrowie

Wydarzenie dodał(a) Alina Goworek

W okolicach zrównania wiosennego 12 lat temu w kalendarzu świąt różnych pojawił się Sun-Earth Day. Obchodzony jest z inicjatywy NASA, aby propagować wiedzę o Słońcu. W tym roku święto to wypada 17.03.

NASA zachęca wszystkich nauczycieli, organizacje naukowe, obserwatoria astronomiczne do włączenia się w obchody Dnia Słońca. W przedszkolu na  zajęciach dla dzieci wspólnie tworzyliśmy słońce z promyków uczuć i emocji. Wiemy również, że słonko daje nam światło i ciepło oraz podtrzymuje życie na Ziemi. Energia słoneczna jest więc niezbędna do wzrostu roślin.

Wysłuchaliśmy cygańskiej "Legendy o matce Słońca", która mówi o wiecznej wrogości między Królem Chmur i Królem Słońca. Była ona inspiracją do zabawy ruchowej "Słońce i chmury". Tańczyliśmy przy słonecznej muzyce, układaliśmy, malowaliśmy i wyklejaliśmy różne słoneczka. Była też opowieść ruchowa. Nasze przedszkolaki to prawdziwi artyści. Mieliśmy słoneczne humory i w pogodnych nastrojach wracaliśmy do domów.

Farbami pomalowaliśmy słoneczko, aby układać promyki z naszych ciał.

Każdy z nas przykleił swój promyk do Słonka

od Alina Goworek

do Alina Goworek