Świąteczne spotkanie - jasełka

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

Boże Narodzenie to wyjątkowy, magiczny pełen zadumy i oczekiwania czas, czas upamiętniający narodziny Jezusa Chrystusa.

Spotykamy się wszyscy przy wigilijnym stole, składamy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem, śpiewamy kolędy.

Dla dzieci z grupy I,II,III i IV, z Samorządowego Przedszkola Nr 5 w Krakowie,  był to też szczególny czas, ponieważ zostały zaproszone do gr. I na przedstawienie teatralne pt. „Jasełka”.

Dla naszych „maluszków” było to pierwsze tak ważne i wyjątkowe wydarzenie, więc czekały  na nie z wielką niecierpliwością.

Młodych aktorów, działających w grupie teatralno – muzycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie zaprosiła do naszego Przedszkola pani Marzena Bielecka.

Piękna sceneria Betlejemskiej Szopki,  wspaniała gra starszych kolegów i koleżanek, a przede wszystkim  przepięknie śpiewane kolędy spowodowały, że nasze dzieci nie mogły oderwać wzroku od sceny.

Nasze pociechy zostały również zaproszone do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

Brawom nie było końca. Oczywiście nie zapomnieliśmy o pamiątkowym zdjęciu, które będzie wspaniałą pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia.

Na zakończenie spotkania, pani Marzenka zaprosiła naszych gości  i dzieci na słodki poczęstunek.

Grupa Teatralna, która odwiedziła nasze Przedszkole, działa w ramach programu Program Aktywności Lokalnej,  Prądnik Czerwony „Aktywność Twoją szansą na lepsze jutro” realizowanego  w ramach projektu „Pora na Aktywność” prowadzonego  przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program ten ma na celu podjęcie działań na rzecz społeczności mieszkańców Dzielnicy III Prądnik Czerwony, co oznacza, że każdy może skorzystać z ich oferty bez względu na dochód, płeć, wykształcenie czy status na rynku pracy.

Lucyna Opido

Nauczycielka Samorządowego Przedszkola Nr 5