Akcje przedświąteczne

Wydarzenie dodał(a) Kinga Kurczek

Gwiazdka dla zwierzaka

Przedszkolaki z Akademii Zielonego Misia w Krakowie, wraz z Rodzicami, kolejny raz udowodnili, że mają wielkie serca. Przed Świętami Bożego Narodzenia Panie Marzena Ludwikowska i Sylwia Gurgacz zorganizowały na terenie Samorządowego Przedszkola Nr 38 w Krakowie akcję pod nazwą Gwiazdka dla zwierzaka. Jest to akcja, w którą włączamy się jako społeczność przedszkolna od kilku już lat. Akcja ma na celu zebranie jak największej ilości pokarmu i akcesoriów dla czworonożnych podopiecznych schroniska, które mieści się w Krakowie przy ul. Rybnej 3.
W ub roku udało się nam zebrać prawie 80 kg suchej karmy, niemal 15 kg konserw, 12 posłań, 16 zabawek i przysmaków, 3 smycze oraz kilka kagańców.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którym na sercu leży także dobro zwierząt i którzy hojnie wsparli akcję na terenie naszego przedszkola.

Kinga Kurczek

Góra Grosza

W dniach 21 listopada – 2 grudnia 2011r. w naszym przedszkolu trwała akcja Góra Grosza. Jej celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Koordynatorami akcji w naszym przedszkolu były nauczycielki: Sylwia Gurgacz oraz Elżbieta Kubacka. Nauczycielki poprzez plakaty i ogłoszenia zaprosiły dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola do udziału w akcji. Udało nam się zebrać 113,56 zł.
Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Ela Kubacka

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Kinga Kurczek

do Kinga Kurczek