W Przedszkolu jest wesoło

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

Najtrudniejszy okres jest już za nami. Nasze maluszki  pięknie zaadoptowały się do życia przedszkolnego. Interesują się tym, co się dzieje w grupie: chętnie się bawią i śpiewają. Znają bardzo dużo zabaw ruchowych. Najchętniej bawią się w takie zabawy jak: „Dwóm tańczyć się zachciało”, „Poszło dziewczę po ziele”, „Ojciec Wirgiliusz”, „Panna Julianka”, „Cebulka”, „Stary niedźwiedź” czy „Jedzie pociąg”. Dzieci dzielnie śpiewają i z dnia na dzień idzie im coraz lepiej. Nasze maluszki lubią również bawić się przy muzyce. Tutaj też mają swoje ulubione zabawy: „Idzie wąż”, „My jesteśmy motylkami”, „Paluszek” lub „Zrób to co ja” Oj, znamy dużo zabaw.

Ale życie w naszej grupie to nie tylko zabawy, lecz również zajęcia. Dzieciom bardzo podobają się zajęcia badawcze. Zabarwialiśmy wodę kolorową bibułką oraz mieszaliśmy kolory. Efekty tych zabaw były bardzo zaskakujące - okazało się, że łącząc dwa kolory otrzymujemy trzeci kolor. Oglądaliśmy różne kamienie. Porównywaliśmy ich wielkość, kolor, kształt, ciężar  i przeznaczenie. Filtrowaliśmy wodę. Dzieci zauważyły, że zabrudzona ziemią woda zamieniła się w czyściutką. Teraz obserwują wzrost roślinek w naszym „Kąciku badawczym”.

Robimy piękne prace plastyczne, które eksponujemy na tablicy dla rodziców. Poznajemy przy tej okazji bardzo ciekawe i różne techniki plastyczne. Uczymy się m.in. malować, wycinać, wydzierać, lepić z plasteliny oraz po prostu rysować. Ostatni z Natalką przygotowałyśmy piękną pracę plastyczną na konkurs ogólnopolski.

Bardzo lubimy chodzić na spacery. Jeżeli tylko pogoda dopisuje bierzemy naszego „węża” i maszerujemy obserwując wszystko to, co się dzieje dookoła. Szukaliśmy oznak jesieni. Zbieraliśmy kolorowe kiście, kasztany, oglądaliśmy  jarzębinę. Po spacerze wracamy zmęczeni i głodni. W przedszkolu już czeka na nas pyszny, pachnący obiad. Szybciutko, ale dokładnie myjemy ręce i zjadamy cały posiłek, a potem…bajeczka i relaks.

Lucyna Opido

Nauczycielka Samorządowego Przedszkola Nr 5 w Krakowie