Dzień Przedszkolaka - Łódź 2011

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Kruszyna

W ramach promocji przedszkoli prowadzonych przez Miasto Łódź w dniu dzisiejszym tj. 20 września odbyły się uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka. Impreza miała na celu propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego jak również dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem

Spośród wielu przedszkoli również nasze zostało wybrane do reprezentowania łódzkich placówek przedszkolnych - to dla nas zaszczyt . Organizatorem imprezy pod honorowym patronatem Pani Hanny Zdanowskiej Prezydent Miasta Łodzi był Wydział Edukacji UMŁ.

Uroczyste obchody rozpoczęły sie o godz. 9:00 przemarszem dzieci z wielu przedszkoli ulicą Piotrkowską do alei Schillera, który prowadzony był przez Panią Urszulę Pakułę. Dzieci maszerując w korowodzie śpiewały Hymn Przedszkolaka.

Barwy szarej, aczkolwiek bezdeszczowej pogody rozświetlały niesione przez dzieci kolorowe kwiaty symbolizujące placówki przedszkolne województwa łódzkiego - jak widac dużo ich było

Przedszkolaków rozbawiali i umilali czas szczudlarze .

Radości było co nie miara , radosne buziaki naszych wychowanków pokazują, jak ważnym dla nich dniem będzie obchodzony już co roku Dzień Przedszkolaka.

Pod hasłem "Roztańczona Europa" tańce takie jak: krakowiak, flamenco i menuet zaprezentowały dzieci z PM 218, PM 120, PM 55 - BRAWO . Wszystkie przedszkolaki obejrzały również występ magika, który wszystkich milusińkich zamienił na chwile w czarodziejów.

Uroczystym obchodom towarzyszyli zaproszeni goście: wojewoda łódzki, prezydent oraz kurator oświaty, którzy zostali obdarowani przez dzieci pamiątkowymi upominkami wykonanymi przez przedszkolaków.

Pani Ula Pakuła zabawiała wszystkich uczestników imprezy a dzieci przygotowywały sie do uroczystego wypuszczenia balonów w powietrze...oj działo się, działo .

Ołjeeee...i poleciałyyyy do niebaaaaa . Dziękujemy organizatorom, prowadzącym oraz gościom za tak wspaniały dzień i prosimy o więcej i częściej takich imprez . Do zobaczenia na kolejnych obchodach Dnia Przedszkolaka za rok .

od Katarzyna Kruszyna

do Katarzyna Kruszyna