"Zip-Zap. Dziecko spotyka Kind" Warsztaty z animacji jęykowej

Wydarzenie dodał(a) Monika Siwa

W dniach 13-14 maja 2011r w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Żarach odbyły się warsztaty z animacji językowej „Zip-Zap. Dziecko spotyka Kind”. Warsztaty adresowane były do pedagogów przedszkolnych, pracowników świetlic, nauczycieli nauczania początkowego z Polski i z Niemiec, osób pracujących z dziećmi do 10 roku życia. Mogły w nich uczestniczyć również osoby zainteresowane, które planują organizację międzynarodowych i/ lub polsko-niemieckich spotkań dzieci. Podczas warsztatów uczestnicy z Polski i z Niemiec mieli możliwość zetknięcia się z metodą animacji językowej, która znacznie ułatwia dzieciom i dorosłym komunikowanie się ze sobą i integrację w grupie międzynarodowej pomimo barier językowych. Warsztaty dostarczyły uczestnikom wielu niesamowitych wrażeń, nauczyciele mieli możliwość wymienienia się swoimi doświadczeniami ze stosowania animacji, ci którzy jej nie znali włączą ją zapewne do repertuaru działań z dziećmi.

Organizatorzy warsztatów z MP nr 1 składają ogromne podziękowania Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży /DPJW/ za wsparcie finansowe i pomoc w realizacji projektu. Podziękowania kierujemy również do referentów p. Małgorzaty Gajdy /Poczdam/ i Ewy Wieczorkowskiej /Wrocław/ za profesjonalne przedstawienie metody animacji językowej i imersji oraz zapewnienie uczestnikom radosnej atmosfery „nauki przez zabawę”.
Zachęcamy wszystkich nauczycieli pracujących w placówkach przedszkolnych wzdłuż polsko-niemieckiej granicy do bliższego poznania metody animacji językowej.

Dyrekcja, nauczyciele MP nr 1 w Żarach

od Monika Siwa