IV Olimpiada Przedszkolaka - Dzień Rodziny w "dziewiątce"

Wydarzenie dodał(a) Maria Barbara Skrodzka

W tym roku, po raz kolejny, studenci Wychowania Fizycznego PWSIiP w Łomży przygotowali fantastyczną zabawę dla naszych przedszkolaków i ich rodziców. W ten sposób odchodziliśmy święto Rodziny czyli Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Spotkanie rozpoczęliśmy życzeniami dla rodziców, a więc chórek przedszkolny zaśpiewał piosenki ze specjalną dedykacją, potem zaprezentowały się nasze czirliderki. Następnie, po rozgrzewce przedszkolaki przystąpiły do sportowych zmagań. Za udział w konkurencjach  dzieciaki otrzymywały  punkty na specjalnych kartach startowych – a za udział w całości– prezent na Dzień Dziecka i dyplomy. Sędziami konkurencji byli studenci i nauczycielki przedszkola. Dzieciaki z radością pokonywały  przeszkody i wykonywały  zadania wśród bajkowych postaci, w które wcielili się studenci.

Celem tej imprezy - organizowanej juz po raz czwarty - jest  zaszczepienie wśród najmłodszych dzieci „bakcyla” sportu, propagowanie ruchu i aktywnego spędzania czasu całych rodzin, a przez to propagowanie zdrowego trybu życia. Aktywne spędzanie czasu  z najbliższymi to także zacieśnianie więzi rodzinnych.

od Maria Barbara Skrodzka

do Maria Barbara Skrodzka