W krainie bajek, baśni i legend

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

31marca na zaproszenie dzieci z grupy X i XI gościła w naszym Przedszkolu pani Ewa Stadtmuller, pisarka, dziennikarka i pedagog w jednej osobie.

Pani Ewa jest autorką ponad 100 książeczek dla dzieci. Najbardziej znane tytuły, to: „ W krainie wiecznych lodów”, „Zakopane i okolice”,” Kraków i okolice”, „ Psie figle”, „ Ślimak Maruda” , „ W głębinach mórz”,  seria książeczek „ W Europie”  oraz „ W Afryce” „ W  Australii” i wiele , wiele innych pozycji.

Za swoją twórczość nasz znakomity gość został wyróżniony Honorową Wstęgą„ Przyjaciela Przedszkolaka”.

Pani Ewa przyniosła do przedszkola ogromną walizkę, która bardzo intrygowała dzieci. Nie mogły się doczekać, kiedy zajrzą do środka. Ku wielkiej radości dzieci okazało się , że w środku znajdują się kukiełki, pacynki i wiele, wiele innych przedmiotów, które później zostały wykorzystane we wspólnej zabawie i pomogły pani Ewie zaprezentować dzieciom swoją twórczość.

Dzieci oglądały teatrzyk paluszkowy z bajką o” Małych Krasnoludkach”, teatrzyk  kukiełkowy z legendą „ O Smoku Wawelskim”, dowiedziały się, jak można wykorzystać rękawiczkę  oraz drewnianą łyżkę  w przygotowywaniu przedstawień teatralnych.

Podczas całego spotkania pani Ewa zadawala dzieciom mnóstwo zagadek związanych ze znanymi postaciami bajek, baśni, legend czy wierszy.

Okazało się, że dzieci świetnie  sobie poradziły i odpowiadały na wszystkie pytania. W nagrodę dostały książeczkę „ O skrzacie, który chciał przyśpieszyć czas”.  Zabawa była wyśmienita i wesoła.

Największą niespodziankę sprawiła pani Ewa wręczając każdemu dziecku swoją książeczkę z autografem. Dzieci miały do wyboru trzy tytuły: „ Gdzie mieszka muzyka?”, „ Co piszczy w trawie?” lub „ dokąd biegnie czas?”. Dzieci z ogromną niecierpliwością czekały na wpis do swojej książeczki.

Na zakończenie, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie , które będzie nie tylko pamiątką spotkania, ale również będzie nam przypominało wspaniałą osobę, która swoją twórczością wywołuje uśmiech na twarzach  „małych czytelników”.

Pani Ewa  gościła w naszym przedszkolu już trzy razy, a my teraz  z niecierpliwością czekamy na czwarte spotkanie.

Lucyna Opido

Nauczycielka