Wyprawa do fabryki ozdób choinkowych

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

Grudzień, to chyba najbardziej oczekiwany miesiąc i to  nie tylko przez dzieci, ale i przez dorosłych. To miesiąc, w którym spełniają się marzenia tych małych i tych dużych.

My też staramy się spełnić  marzenia naszych dzieci. Organizujemy różne wycieczki, spotkania, imprezy.

Jedną  z atrakcji, jakie dla nich przygotowaliśmy była wyprawa do Fabryki Ozdób Choinkowych.

Dzieciaki z wielką niecierpliwością czekały na ten wyjątkowy  dzień .

Była to ich pierwsza wycieczka w tak wyjątkowe miejsce. Z dużym zainteresowaniem rozglądały się po pomieszczeniu , w którym mieliśmy wykonać  nasze  ozdoby świąteczne.

Przede wszystkim uwagę dzieci przykuły gotowe ozdoby zawieszone na choince lub  dekorujące pomieszczenie. Znajdowały się tam nie tylko tradycyjne bombki o różnych kształtach, przepięknych wzorach i kolorach , ale również bombki w kształcie zwierząt . Najbardziej wszystkim podobała się żyrafa, smok wawelski, salamandra i pszczoła.

Pani  przewodnik opowiedziała dzieciom o tym, w jaki sposób zdobi się bombki oraz pokazała, jak to się robi.

Dzieci z wielką ochotą zabrały się za wykonanie swoich ozdób . Malowały wymyślone przez siebie wzory, a następnie posypywały kolorowym brokatem. Powstały naprawdę piękne „ cudeńka”

Pani, która pokazywała dzieciom sposób zdobienia ozdób choinkowych zaprosiła dzieci na  filmową „ wycieczkę”  po hucie szkła. Dzieci poznały  sposób powstawania  bombek  o różnych kształtach, a następnie ich  sposób srebrzenia, suszenia i malowania . Na sam koniec odwiedziliśmy pakowalnię , gdzie pani ucinała niepotrzebny  już uchwyt, zakładała haczyk i pakowała do kartoników.

Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do sklepiku, w którym dzieci mogły podziwiać wykonane przez panie przepiękne ozdoby świąteczne.

Dzieci bardzo szczęśliwe wróciły do przedszkola,  oglądały swoje

„ małe dzieła” i cieszyły się, że niedługo ozdobią nimi swoje świąteczne drzewka.

Lucyna Opido

Nauczycielka