Smerfusie zimowo i sportowo :)

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Posacka

Dzieciaczki kochają zimę, dlatego korzystamy z jej uroków, bawiąc się w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzisiaj postanowiliśmy zagrać po raz pierwszy w grę zespołową „ Dwa ognie ”. Smerfusie podzielone zostały na dwie grupy, jedna z nich otrzymała szarfy, aby się odróżniać od drugiej. Gra polega na wzajemnym "zbijaniu się" - tzn. na uderzaniu piłką w osoby będące w drużynie przeciwnej. Gracze ( poza kapitanem ) nie mogą wykraczać poza swoją część boiska. Kapitan ustawiony z tyłu przejmuje każdą piłkę, która opuszcza boisko drużyny przeciwnej i też może zbijać ( rzucając z tylnej krawędzi boiska). Zbicie (czyli punkt) następuje, gdy rzucona piłka dotknie gracza drużyny przeciwnej i spadnie na ziemię. W zależności od ustalanych zasad, gra się "na zbicia" lub "na punkty". Pierwsza ewentualność oznacza, iż trafiony zawodnik schodzi z boiska (wówczas przegrywa ten zespół, który straci wszystkich graczy). Gra na punkty polega na tym, iż każde zbicie liczone jest jako jeden punkt, drużyna która zdobędzie więcej punktów wygrywa.

Kolejną atrakcją była zabawa w „ chowanego ” polegająca na tym, iż jedna osoba (lub grupa osób) zasłania oczy i odlicza, w tym czasie reszta uczestników zabawy ma za zadanie schować się przed szukającym. Kiedy osoba już policzyła mówi głośno hasło szukam, żeby było słychać to głośno w promieniu całego terenu. Wygrywa ta osoba, która została znaleziona najpóźniej. Osoba znaleziona jako pierwsza - staje się szukającym w następnej rundzie, chyba, że ostatnia osoba, podbiegając do miejsca, z którego szukający rozpoczął poszukiwania ( tzw. ,, zaklepywanki " ) krzyknie: ,, Za wszystkich ".

Na sam koniec bawiliśmy się w „ berka kucanego ”, w której to grze gracz może kucnąć i wtedy jest bezpieczny a zatem nie może zostać berkiem.

Teraz już tylko czekamy na śnieg, aby ulepić upragnionego i utęsknionego bałwana oraz wyruszyć w podróż sankami :)

od Katarzyna Posacka

do Katarzyna Posacka