Starszaki żegnają przedzkole

Wydarzenie dodał(a) Iwona Cygnarowska

Dzisiaj jest dzień ważny, wszyscy o tym wiemy, Bo my ,,sześciolatki” do szkoły idziemy. Żegnamy przedszkole i dobre w nim chwile, Kiedy na zabawie dni mijały miłe.   28 maja 2010 roku, odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Pożegnania przedszkola przez starszaki. Naszymi gośćmi byli rodzice dzieci 6 – letnich oraz honorowi goście, m.in.: zastępca Burmistrza Pani Anna Ślagórska, Pani Kierownik Wydziału Polityki Społecznej i Edukacji – Agnieszka Pilarek – Słabikowska, dyrektorzy czeladzkich przedszkoli i szkół oraz pani Agnieszka i Ewa z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Nr 1 w Czeladzi, które przez cały rok były częstymi gośćmi w naszym przedszkolu w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Ewa Rulecka, która potem oddała głos dzieciom.  W pierwszej części występu poświęconej Dniu Mamy i Taty, dzieci ze wszystkich grup wiekowych zapewniły rodziców o swojej wielkiej miłości do nich prezentując wspaniały program pełen piosenek, wierszy i tańców.

Było kolorowo i wesoło, dzieci zamieniły się w kwiatki, żabki, krasnale i wiele innych postaci. W drugiej części przyszedł czas na ostatni już w przedszkolu występ starszaków, które pożegnały się ze swoimi paniami i młodszymi kolegami, prezentując przygotowany program artystyczny. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Następnie głos otrzymały pięciolatki, które wierszami podziękowały swoim starszym kolegom za przyjaźń oraz wspólnie spędzony czas. Złożyły także uroczystą przysięgę, w której obiecywały być godnymi następcami starszaków i przejęły od 6 - latków totem „Słonecznego uśmiechu”. Na zakończenie uroczystości Pani Burmistrz wręczyła każdemu starszakowi dyplom ukończenia przedszkola oraz pamiątkową książkę i tabla ze zdjęciami, a przedstawiciele Rady Rodziców Pan Paweł i Pani Kasia „Słowniki ortograficzne”.

Rodzice w imieniu swoim i swoich dzieci podziękowali nauczycielkom, Pani Kasi i Iwonie, za serce, trud oraz cierpliwość okazaną ich pociechom. Niezwykle wzruszającym momentem było odśpiewanie przez dzieci, piosenki specjalnie przygotowanej dla swoich pań. Niejednemu zakręciła się łza w oku ze wzruszenia. Pani Dyrektor, skierowała do obecnych na uroczystości rodziców słowa podziękowania za współpracę w ciągu całej bytności dzieci w przedszkolu. Po oficjalnej części, już w sali były pamiątkowe zdjęcia, oraz słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

od Iwona Cygnarowska

do Iwona Cygnarowska