Kwietniowe obchody Dnia Ziemi

ponad 14 lat temu, wyświetleń 2057

Ziemie mamy tylko jedną,

Wiec  szanujmy Ją.

Bo cóż z nami stanie się,

Gdy zniszczymy własny dom…

G Skrzypczak

Tradycją naszego Przedszkola, stały się  coroczne  obchody  „ Dnia  Ziemi”. Oczywiście wszystkie dzieci  z 11 grup  wyruszyły  w  najbliższe okolice Przedszkola, w celu  uporządkowania  terenu.

Maluszki sprzątały  teren najbliższy, czyli ogród , starsze dzieci wyruszyły poza Przedszkole. Dzieci  z grupy IX  zbierały papier, puszki, butelki szklane i plastikowe, a następnie   wrzucały je do wyznaczonych pojemników.

Wszyscy bardzo się  starali, przeszukując dokładnie każdy  zakątek . Cieszyły się z najmniejszego „znaleziska”. Worki stawały się coraz cięższe , a dzieci coraz bardziej zadowolone ze swojej pracy.

Na zakończenie, wszyscy z ochotą  odśpiewali  nasz hymn ekologiczny   „ Duszki, Duszki”. Skorzystaliśmy też z okazji, żeby pobawić się, na świeżym powietrzu. Chłopcy grali w piłkę, dziewczynki rysowały kredą na asfalcie oraz bawiły się w „ berka”. Dużym powodzeniem cieszyło się hula – hop.

Jednak  największą  radość sprawiła dzieciom zabawa na czyściutkim placu. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia posadziliśmy  w naszym ogrodzie drzewko „Migdałek”. Bardzo nam pomógł p. Marek, który dostarczył  ziemie   oraz specjalne odżywki.

Teraz będziemy codziennie odwiedzać nasze drzewko, dbać o nie pielęgnować  i obserwować, czy rośnie.

Chrońmy lasy, chrońmy wodę

Dbajmy o przyrodę.