Jeden dzień z życia Przedszkola Nr 9 w Koszalinie

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska
ponad 14 lat temu, wyświetleń 1947

W środę  nasze przedszkole ogarnęło dziwne podniecenie, od samego rana i dzieci i pracownicy przedszkola z niecierpliwością wyglądali gości. Tuż przed dziewiątą  w sali gimnastycznej dało się  zauważyć pewne poruszenie. Ciekawskie buzie dzieci wyglądały przez na wpół otwarte drzwi.  Są , są wołały dzieci. I rzeczywiście, była to prawda. Nasze Przedszkole stało się placówką ćwiczeniową dla studentek i co bardzo ważne:  1  studenta o imieniu Piotr kształcących się w  Zespole Kolegiów Nauczycielskich w Koszalinie.  Właśnie w sali gimnastycznej słuchali ostatnich wskazówek  opiekuna praktyk. Studenci podzieleni na zespoły zadaniowe przeprowadzili zajęcia  oraz obserwację  zajęć  w każdej grupie wiekowej.

W grupie sześciolatków zajęcia poprowadziły panie : Kasia i Ela. Temat był dość trudny bo dotyczył treści patriotycznych, jednak panie poradziły sobie wyśmienicie  z tematem o czym świadczyła opinia  studentów obserwatorów  oraz  opiekuna praktyk a także, i  co najważniejsze  opinia dzieci, które były zainteresowane przekazywanymi treściami i miały okazję wykazać się wiedzą o naszym kraju.

Studenci przygotowali dla przedszkolaków niespodziankę,  w sali gimnastycznej odbyło się  przedstawienie „ Wielkanocne Tradycje”. Dzieci piskiem reagowały na dyngusowe polewanie oczywiście niewielkie, ale wywołujące wiele  uciechy.

Podczas omawiania przebiegu dnia ,moje sześciolatki wyraziły pragnienie, żeby studentki przychodziły częściej i częściej przygotowywały dla nich przedstawienia niespodzianki.

od Stanisława Mariola Ciszewska

do Stanisława Mariola Ciszewska