Święto origami - Przedszkole nr 2 w Łapach

Wydarzenie dodał(a) ANETA PERKOWSKA

Od kilku lat dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w konkursie plastycznym „Mistrz Origami” i co roku ich prace są przez komisję zauważane i nagradzane. W tym roku nadesłano  rekordową  liczbę -  720 prac.

Nasze  przedszkole  reprezentowały prace Gabrysi Czech „Podwodny świat” i  Julii Onopy „Smerfny świat”. Obie dziewczynki włożyły w swoje prace bardzo dużo wysiłku i cierpliwości.  Z wielką starannością i zadziwiającą dokładnością składały kółka i kwadraty, z których potem sklejały wymyślone postacie i elementy stanowiące całość pracy. Każda z prac była inna i każda sama w sobie była małym dziełem sztuki.  Wysyłając prace na konkurs wiedziały, że sam udział jest już zaszczytem i wyróżnieniem, mimo to czekały na rozstrzygnięcie konkursu.

Ku naszej wielkiej  radości okazało się, że spośród tylu uczestników nasza Julia Onopa znalazła się na liście laureatów.  Jej wysiłek włożony w pracę „Smerfny świat” został doceniony i praca została wyróżniona w kategorii dzieci do lat 7.  Uroczystość wręczenia nagród, na którą Julcia otrzymała zaproszenie, odbyła się 6.03.2010 u organizatorów, czyli w Szkole Podstawowej nr 47. Jak co roku odbyło się to z wielką pompą. Przybyło na nią bardzo dużo gości i sponsorów. Oczywiście była też wystawa prac wszystkich laureatów i kiermasz  z wytworami wykonanymi techniką orgiami . Naszej Julii w tej ważnej dla niej chwili, towarzyszyła najbliższa rodzina, która była z niej bardzo dumna, jak my wszyscy zresztą. Najbardziej oczekiwany i zarazem wzruszający był moment, kiedy Julia odbierała nagrodę z rąk organizatorów, a potem wpadła w ramiona swoich rodziców, rodzeństwa i rodziny. Te podniosłe chwile zostały uwiecznione na zdjęciach i krótkim filmie, dzięki temu na pewno nie zapomnimy tego wydarzenia .

Bardzo szkoda, że tym razem tyle szczęścia nie miała też  Gabrysia. Julia bardzo to przeżywała,  ale następne konkursy przed nami i wtedy kto wie?  Bo w życiu najważniejsza jest wiara w siebie,  a przede wszystkim miłość i wsparcie najbliższych, a tego nikomu z naszych przedszkolaków chyba nie brakuje?! Kto to ma to już wygrał!!!  Julii i jej rodzicom serdecznie gratulujemy, a pozostałym życzymy dalszych większych i mniejszych sukcesów w różnych życiowych konkursach.

od ANETA PERKOWSKA

do ANETA PERKOWSKA