Tradycyjne, regionalne ozdoby wielkanocne

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

Gminny konkurs plastyczny „Tradycyjne, regionalne ozdoby wielkanocne” ogłoszony przez Przedszkole Nr 2 wraz z Towarzystwem Przyjaciół Koniecpola rozstrzygnięty.

Cele  konkursu …

• popularyzacja działalności artystycznej dzieci,
  • podtrzymywanie tradycyjnych obrzędów związanych z okresem Świąt Wielkanocnych,
  • kultywowanie tradycji regionalnych,
  • stwarzanie okazji do wspólnego, twórczego spędzania czasu z rodzicami, dziadkami, nauczycielami,
  • nawiązywanie i podtrzymywanie serdecznych kontaktów ze wszystkimi placówkami oświatowymi w gminie

… zostały naszym zdaniem w 100% osiągnięte.

Konkurs „Tradycyjne, regionalne ozdoby wielkanocne” w liczbach:

W naszym konkursie wzięło udział:

• 7 placówek oświatowych z naszej gminy
  • 19 nauczycielek wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego
  • 71 dzieci wraz z rodzicami i dziadkami
  • Ponad 100 pięknych, oryginalnych stroików wielkanocnych (w tym kilka kartek)
  • 350 zł przekazał na nagrody do konkursu Pan Burmistrz Miasta i Gminy – Koniecpol za co bardzo serdecznie dziękujemy.

22.03.2010r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu w naszej placówce. Na uroczystości obecne były przedstawicielki placówek oświatowych, Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola oraz Rady Rodziców.

Wyniki konkursu:

I miejsca :

Wiktoria Auguściak – Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu

Sara Orzeł – Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu

Krzysztof Mędrek – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koniecpolu

Jakub Derejczyk – Szkoła Podstawowa, Oddział Przedszkolny – Rudniki

II miejsca:

Dawid Bożek – Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu

Alicja Nowak – Przedszkole Nr 1 w Koniecpolu

Paulina Grabowska – Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu

Marek Makieła – Szkoła Podstawowa, Oddział Przedszkolny – Koniecpol Stary

III miejsca:

Małgorzata Saternus – Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu

Aleksandra Gęsikowska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Koniecpolu

Weronika Breyer – Szkoła Podstawowa, Oddział Przedszkolny – Łysiny

Kinga Buc – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koniecpolu

Hubert Żuchowski – Szkoła Podstawowa, Oddział Przdszkolny – Rudniki

Wszystkim dzieciom - uczestnikom konkursu, rodzicom, dziadkom, nauczycielom oraz innym osobom, które wykonywały te przepiękne, pomysłowe i oryginalne stroiki bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za kultywowanie tych zwyczajów w Waszych rodzinach, za przekazywanie swoich umiejętności młodym pokoleniom.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi, Towarzystwu Przyjaciół Koniecpola, placówkom oświatowym z naszej gminy oraz wszystkim innym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia  konkursu.

Na koniec o celu, o którym nawet nam się nie śniło przy ogłaszaniu konkursu.

Dzięki życzliwości i pomocy naszego księdza proboszcza Kazimierza Bogdała oraz hojności i wielkiemu sercu naszych darczyńców, wszystkie te ozdoby i stroiki udało nam się sprzedać a uzyskane pieniądze przekażemy na leczenie Kacperka Samka z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu

od Urszula Nowak