Jak rodzice mogą wspomóc rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym

Wydarzenie dodał(a) Anna Piotrowska

Dnia 6.03.2010r. w Przedszkolu nr 13 odbyły się warsztaty logopedyczne dla rodziców w najmłodszej grupie przedszkolnej. Głównym celem było przede wszystkim uświadomienie rodzicom jak ważna jest profilaktyka logopedyczna od najmłodszych lat.

Na początku spotkania przedstawiona została prezentacja multimedialna „Profilaktyka logopedyczna”, w której zawarte były: rozwój mowy w poszczególnych okresach rozwoju dziecka; jakie są przyczyny powstawania wad wymowy; w jaki sposób przebiega badanie mowy; kiedy zdecydować się na wizytę u logopedy; co powinni, a czego nie powinni robić rodzice, by wspomagać rozwój mowy swojego dziecka. Jednak głównym celem było pokazanie praktycznych ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych oraz zabaw logorytmicznych.

W miłej atmosferze przepełnionej przede wszystkim zabawą spędziliśmy popołudnie z rodzicami w przedszkolu.

od Anna Piotrowska

do Anna Piotrowska