Karnawał w wesołym miasteczku

Wydarzenie dodał(a) Maria Barbara Skrodzka

W karnawale należy się bawić. Nie jest to czas zarezerwowany tylko dla dorosłych. Dlatego w przedszkolach  co roku odbywają się karnawałowe zabawy. W naszym przedszkolu   taka zabawa odbyła się 12 lutego.

Tradycyjnie bal poprowadzili aktorzy Teatru Conieco z Białegostoku czyli panowie Marian Ołdziejewski i Jaromir Trzos.

Wszystkie zabawy  karnawałowe prowadzone przez tych artystów zawsze mają urozmaicony przebieg i ciekawy temat.  W poprzednich latach bale miały na przykład  takie tematy, jak: "W niebie”, "Hej, na ludowo!”, "Zabawa w cyrku”. Natomiast w tym roku temat przewodni  to: "Wesołe miasteczko”.

W miasteczku tym  mieszkały różne zwierzęta,  mieszkał też piesek  o zabawnym imieniu – Przecinek.  Do bajecznie udekorowanej sali na bal karnawałowy przybyły księżniczki, wróżki, czarodziejki. Nie zabrakło również Cyganek, pszczółek, biedronek  i motylków. Dzięki pomysłowości chłopców można było znaleźć się w świecie piratów, rycerzy i spidermanów, na balu pojawili się też muszkieterowie, piraci, służba mundurowa i karatecy.

Zabawa była przednia. Były węże, korowody, koła i pary. Dzieci co dwa tańce oglądały scenki, uczestniczyły w konkursach lub innych atrakcjach ( iluzje, zagadki ). Nie były  znużone i bawiły się świetnie. Muzyka była urozmaicona, a prowadzący tańczyli z dziećmi pokazując różne układy. Żeby upamiętnić ten dzień dzieci wzięły udział w sesji fotograficznej.

Wszyscy bawili się doskonale! Szkoda, że na następny bal trzeba czekać aż cały rok.

od Maria Barbara Skrodzka

do Maria Barbara Skrodzka