Czym jest taniec...

Wydarzenie dodał(a) Urszula Wojtecka
ponad 14 lat temu, wyświetleń 1995

W tym roku w naszym przedszkolu wyjątkowo dużo dzieci nie korzysta z dobrodziejstwa odpoczynku w czasie ferii zimowych. Staramy się, aby nie czuły się pokrzywdzone i oprócz dużej porcji swobodnej zabawy proponujemy ciekawe zajęcia i niespodzianki. Ponieważ pracujemy w  w oparciu o hasło "Muzyka jest wszędzie" zaprosiliśmy dzieci w podróż po fascynującym świecie muzyki. Słuchały między innymi różnych rodzajów muzyki z nagrań i na żywo, poznawały tańce i instrumenty. Mogły "pograć" na fletach i na gitarze. Z zainteresowaniem oglądały stare analogowe płyty i pocztówki dźwiękowe. Szkoda, że nie mogliśmy ich odtworzyć...Wczoraj zaś odwiedziła przedszkole młoda tancerka Karolina Mikołajczyk.

Karolina mieszka w Wilhelmowie i kilka lat temu uczęszczała do naszego przedszkola. Obecnie jest uczennicą LO w Grójcu. Tańcem zajmuje się od 15 roku życia. Jest samoukiem. Preferuje hip hop, electric boogie, dancehall, w mniejszym stopniu crumping, loocking, poping. Będąc w gimnazjum wygrała szkolne "You can dance", tańczyła na uroczystościach w szkole, wystąpiła na 90 - leciu Orkiestry OSP w Błędowie. Brała udział w castingu do "You can dance". Chciałaby zacząć naukę w szkole tańca. Marzy o choć jednej lekcji w Szkole Tańca Fair Play Crew w Białymstoku.

Karolina zaprezentowała nam kilka układów tanecznych. Opowiedziała o swojej pasji i o rodzajach tańca, które pokazała. Zaprosiła chętne dzieci do wspólnego tańca. Przedszkolaki i panie były zachwycone. Dzieci reagowałay żywiołowo, oklaskami nagradzając trudne ewolucje wykonywane przez młodą artystkę. Karolinie też bardzo podobałao się spotkanie. Obiecała, że możemy liczyć na dalszą współpracę.

od Urszula Wojtecka

do Urszula Wojtecka