Przepis na udaną zabawę karnawałową

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

Od Trzech Króli po ostatki,
Wszędzie bale i prywatki,
Piękne stroje, dziwne maski,
Śpiewy tańce i oklaski.

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych, ale - może i przede wszystkim - dla dzieci. To czas oczekiwany, świąteczny i kolorowy. Nazwa karnawał pochodzi od włoskiego carne vale, a słowo to zaczerpnięte z łaciny oznaczało pożegnanie mięsa (carne mięso + valere obowiązywać, być ważnym, królować) lub (carne mięso + vale żegnaj).  Nieodłącznym elementem karnawału są bale.

W naszym przedszkolu taki bal odbył się 22 stycznia i zgromadził całą rzeszę dzieciaków przebranych za przeróżne postaci z bajek, choć nie tylko. Jak co roku na balu zagościły królewny, księżniczki, wróżki, piraci, kowboje, rycerze. Było też wiele innych ciekawych i oryginalnych przebrań jak choćby Kasia- „Indianka”, Julia –„Wiewiórka z koszyczkiem pełnym pysznych orzeszków”, Emilka- „Hinduska”, Czaruś jako „Lisek”, czy Krzysio jako „Bob Budowniczy”. Jak widać pomysłowość naszych rodziców nie zna granic.

Bal poprowadził prawdziwy wodzirej pan Damian przebrany za „Szeryfa”, który strzegł porządku i prowadził zabawę. Dla dzieci był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Mało kto schodził z parkietu by odpocząć, wszyscy doskonale bawili się w rytm znanych przebojów i to nie tylko tych „dziecięcych”.  Hit zespołu Feel „Jest już ciemno” znało i śpiewało prawie    każde dziecko.

W przerwie balu przedszkolaki udały się na słodki poczęstunek połączony z piciem wielkiej ilości płynów, które trzeba było uzupełnić po tak wielkim wysiłku.

W czasie balu nie zabrakło ciekawych konkursów jak np. dziecięce „You can dance” w którym mali tancerze mogli wykazać się ciekawymi technikami tańca, konkurs piosenki czy wybory króla i królowej balu. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali słodkie nagrody.

W trakcie całego balu dzieci tańczyły w towarzystwie swoich pań i rodziców z jednym wyjątkiem: w ostatnim tańcu to panie tańczyły wspierane oklaskami dzieciaków. To najlepszy przykład na to, że kadra naszej placówki  jest miła, zgrana, roześmiana.

Nasz bal okazał się bardzo udany a to dlatego, że przygotowałyśmy go wg poniższego przepisu:

Przepis na udany bal karnawałowy = super organizacja +super dzieciaki+ super kadra+ super muzyka + dobre humory wszystkich uczestników

Małgorzata Kurpios

Magdalena Jasińska