Wyjątkowy dzień

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

Dziś dla babci słońce mamy,

i całuski dla dziadziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa,

a piosenkę śpiewa wnusia.

14 stycznia dzieci z gr. 9 z Samorządowego Przedszkola Nr 5 w Krakowie zaprosiły swoje babcie i dziadków na wspaniałą uroczystość. Święto Babci i Dziadka to wyjątkowy dzień, dzień, na który dzieci bardzo długo czekały, bardzo starannie się do niego pzygotowując.

Już od samego rana zaczęła się wielka krzątanina. Wspólnie z panią dzieci poukładały prezenty i przypomniały sobie treść życzeń, które będą składały swoim najbliższym. Następnie pomogły przygotować stoły. Dziewczynki rozkładały obrusy, chłopcy ślicznie ułożyli serwetki. Słodkim poczęstunkiem i pyszną herbatką zajęły się panie.  Dzieci bardzo chętnie pomagały, ale tak naprawdę nie mogły się doczekać, kiedy zaczną przebierać się w przepiękne stroje, które zostały przygotowane do przedstawienia. Każdy starał się samodzielnie ubrać, chociaż, jak się okazało pomoc pani była konieczna.

Wreszcie nadeszła długo oczekiwana chwila i zaczęli schodzić się goście. Dzieci z przejęciem spoglądały, czy przyszła już ich babcia, czy jest dziadek. Po powitaniu gości przez panią, zaczęło się przedstawienie.

Postanowiliśmy, że w tym roku zaprezentujemy "Jasełka", które przygotowane zostały z okazji świąt Bożegop Narodzenia oraz wiersze i piosenki związane ze świętem babci i dziadka. Na scenie pojawiła się Maria z Dzieciątkiem, Józef, Pastuszkowie , Aniołki , Trzej Królowie, król Herod i diabeł. Każdy z przejęciem i powagą mówił swoją rolę.

Przedstawienie bardzo się podobało, niejednej babci zakręciła się łza w oku ,a dziadkowie z dumą patrzyli na popisy swoich wnuków. Brawom nie było końca. Dzieci się kłaniały i były szczęśliwe, że wszystko tak" fajnie" się udało. Nadszedł w końcu moment, podczas którego dzieci mogły przytulić się do swoich babć i dziadków osobiśce wręczyć przygotowane prezenty oraz złożyć życzenia. Babcie otrzymały piękne torebki, dziadziusiowie kolorowe krawaty.

Lucyna Opido

Nauczycielka Samorządowego Przedszkola Nr 5 w Krakowie