Karnawałowe ozdoby

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

Styczeń, to miesiąc, w którym bardzo dużo się dzieje. Witamy Nowy Rok, uroczyście obchodzimy dzień babci i dziadka, no i oczywiście wszyscy przygotowują się wspaniałej i niezapomnianej zabawy karnawałowej.

Właśnie z tego powodu 6 stycznia, w Samorządowym Przedszkolu Nr 5 w Krakowie, dzieci z gr. 9 spotkały się ze swoimi rodzicami, na wspólnych warsztatach plastycznych. Tematem warsztatów były "ozdoby karnawałowe".

Spotkanie zaczęło się od zabawy ruchowej, podczas której dzieci mogły pochwalić się przed swoimi rodzicami zdolnościami tanecznymi, następnie, po omówieniu szczegółów wszyscy zabrali się do pracy. Zauważyłyśmy, że dzieci były bardzo szczęśliwe i dumne, że mogą wspólnie z rodzicami pracować, poczuły się "gospodarzami" spotkania. Pomysły na ozdoby karnawałowebyły bardzo ciekawe i oryginalne.

Bardzo dużym powodzenioem cieszyły się maski karnawałowe, czarodziejskie różdżki dla księżniczek oraz korony królewskie. Wykorzystując różnorodny materiał (błszczący papier, kolorowe piórka, brokat, koraliki itp) rodzice wspólnie z dziećmi stworzyli prawdziwe "cudeńka".

Na zakończenie odbył się "mały bal", podczas którego dzieci przebrane w swoje ozdoby jeszcze raz zatańczyły przed rodzicami. Patrząc na dzieci i ich szczęśliwe twarze, utwierdziłam się w przekonaniu, że nie tylko warto, ale nawet trzeba organizować takie spotkania. Niezapomniane spotkania dla naszych dzieci.

Lucyna Opido

Nauczycielka Samorządowego Przedszkola Nr 5 w Krakowie