Mikołajki w MP nr 1 w Żarach

Wydarzenie dodał(a) Monika Siwa

Tegoroczne Mikołajki zaczęły się w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Żarach bardzo nietypowo…. Starszaki z grupy IV postanowiły, że tego roku to one zamienia się w św. Mikołajów i wybiorą  się do schroniska dla bezdomnych zwierząt, by zawieść psiakom niespodzianki mikołajkowe w postaci zebranej karmy. Do akcji przyłączyły się dzieci ze wszystkich grup wiekowych nawet „maluszki”!!! We środę, przyodziani w mikołajowe czapki wyruszyliśmy do schroniska. Najbardziej zdziwiony był kierowca autobusu, gdy zobaczył tylu Mikołajów na raz! Dzieci odśpiewały psiakom przy wtórze szczekania piosenkę mikołajową ze specjalnie zmienioną na tę okazję końcówką refrenu:

„la ,la, la, la, la, la

Święty Mikołaj pieskom karmę da!”.

Wycieczkę zaliczyliśmy do szczególnie udanych. Dzieci zrozumiały, że w Mikołajki same mogą robić niespodzianki innym.

Nasze starania zostały wynagrodzone w piątek! Od rana w przedszkolnej szatni czekało na  nas aż dwóch prawdziwych Mikołajów, którzy z  uśmiechem witali cukierkami dzieci i dorosłych. Cały ranek były tance z Mikołajami w holu przedszkolnym. Razem z Mikołajami obejrzeliśmy koncert filharmoniczny, przygotowany przez filharmoników zielonogórskich. Tego dnia każdy udał się do domu z paczką od Św. Mikołaja. To był magiczny tydzień….

od Monika Siwa

do Monika Siwa