W świecie ozdób choinkowych

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

30 listopada, dzieci z gr. 5 i 6, z Samorządowego Przedszkola Nr 5 w Krakowie, wybrały się na wycieczkę do Zakładów Ozdób Choinkowych.

Wszyscy z wielką niecierpliwością czekali na ten dzień, ponieważ była to ich pierwsza wizyta w tak tajemniczym miejscu.

Panie z wielką troskliwością zajęły się małymi gośćmi i od razu zaprowadziły wszystkich do dużej sali, w której maluje się ozdoby choinkowe. Na stołach były już przygotowane duże misy , w których znajdował się różnokolorowy brokat, farby i pędzle.

Najpierw pani opowiedziała, w jaki sposób ozdabia się bombki, a następnie rozdała dzieciom bombki, które one same miały ozdabiać.

Dzieciaki z wielkim zapałem wzięły się do pracy, wymyślały przeróżne wzory. Każdy starał się, żeby jego ozdoba świąteczna była najpiękniejsza i niepowtarzalna. I tak było. Każda bombka była wyjątkowo piękna, a co najważniejsze, była to też niespodzianka dla rodziców.

Po skończonej pracy, pani zaniosła zebrane bombki do pakowalni, a do dzieci przyszedł pan, który wykorzystując nagranie filmowe, zaprezentował inne " magiczne miejsce", czyli hutę szkła i opowiedział , jak powstają bombki choinkowae o bardzo różnych kształtach.

Dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, żeby nabrały one właściwego kształtu oraz w jaki sposób, pracownicy korzystają z form przy produkcji bombek i innych ozdób choinkowych.

W następnym pomieszczeniu obejrzeliśmy, jak srebrzy się, maluje i suszy bombki. Ostatnie pomieszczenie do którego poszliśmy,to była pakowalnia. Tam zobaczyliśmy , jak pani zakłada uchwyty i pakuje nasze banieczki do pudełek.

Cała wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, i szczęśliwe trzymając swoje pamiątki, wracały do domu.

Lucyna Opido

nauczycielka