Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu nr 5 w Sokółce

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Jolanta Szymańska

Nasze Przedszkolaki skorzystały z zaproszenia Pań z Biblioteki Pedagogicznej, które zorganizowały zajecia edukacyjne w związku z Dniem Pluszowego Misia. Wcześniej przedszkolaki brały udział w konkursie plastycznym.

Nie każdy jednak wie, że ten pluszowy przyjaciel ma swoje święto. To właśnie 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Uszatek, Puchatek, Paddington czy Colargol. Dziś wszystkie pluszowe misie na całym świecie mają swoje święto. Ulubiona zabawka dzieci ma już 107 lat. Jego urodziny świętowały też przedszkolaki z naszego Przedszkola nr 5.

Pierwsze urodziny pluszowy miś miał w 1902 roku. Wówczas prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zastrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Tego też dnia najmłodsi i nieco starsi przygotują w szkołach, przedszkolach, bibliotekach konkursy, festyny związane z bohaterem w roli głównej.

Przedszkolaki z Przedszkola nr 5 w Sokółce otrzymały zaproszenie na zajęcia edukacyjne zorganizowane przez panie z Biblioteki Pedagogicznej w Sokółce.

Dzieci wróciły szczęśliwe, zadowolone i bardzo radosne . Po powrocie wszystkie od razu zaczęły rysować misie, oczywiście pluszowe.

od Lucyna Jolanta Szymańska

do Lucyna Jolanta Szymańska