Pożegnanie przedszkola

Wydarzenie dodał(a) Beata Koprowska

19 czerwca  jest dniem oczekiwanym przez wszystkie dzieci, ostatni dzień szkoły, świadectwa rozdane i wakacje czas zacząć. Również i w przedszkolu nr 145 w Bemowie Piskim był to dzień, w którym żegnaliśmy nasze kochane sześciolatki. Wszyscy bardzo zaangażowaliśmy się w przygotowanie całego dnia wraz z zielona nocą w przedszkolu, który zapadłby w pamięci przedszkolaków i rodziców na długo.

Balony, kwiaty zdobiły miejsce spotkania. Pogoda znakomita, słońce przyjemnie ogrzewało uśmiechnięte twarze wszystkich zgromadzonych. Rozpoczęliśmy częścią oficjalną, były podziękowania skierowane szczególnie do rodziców. Dyplomy, upominki dla odchodzących przedszkolaków oraz podziękowania i kwiaty dla wieloletnich pracowników, którzy odchodzili na zasłużona emeryturę. Po części oficjalnej nastąpiła krótka przerwa i przygotowanie placu przedszkolnego do Spartakiady Sportowej, której celem była integracja podczas gier i zabaw dzieci i rodziców. Zabawa była wspaniała.

Po powrocie o godzinie 18.00 czekały rozpalone ognisko i przygotowana do pieczenia kiełbaska. Z pomalowanych twarzy dzieci nie znikał uśmiech mimo całodniowej zabawy. Przyszedł czas na odpoczynek. Wszyscy udaliśmy się do przedszkola, gdzie czekała przygotowana sypialnia dla dzieci i rodziców. W sypialni dzieci mogły przed snem obejrzeć bajkę na wielkim ekranie. Nie byłaby to prawdziwa zielona noc gdyby nie „ zielone duszki”, które zaopatrzone w zapasy pasty do zębów zostawiły wszystkim ślad na twarzy. Pochowane buty, zaklejone drzwi do sypialni,to także ich sprawka.

od Beata Koprowska

do Beata Koprowska