Uroczystość Pasowania na starszaka

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

„Rzecz to wielka niesłychanie, gdy straszakiem się zostanie”  – wiedzą o tym doskonale dzieciaki, które 22 października zostały uroczyście mianowane  z „żaczka” na „prawdziwego przedszkolaczka”.

Zanim jednak doszło do tej ważnej chwili, dzieci pochwaliły się przed rodzicami pięknie recytowanymi wierszami oraz wesołymi piosenkami – oczywiście o przedszkolu!

Po programie artystycznym nastąpił długo oczekiwany moment pasowania. Najpierw ślubowanie złożyły dzieci a potem uwaga: rodzice!

Dzieci ślubowały, że będą wzorowymi przedszkolakami, będą grzecznie się bawiły i pilnie uczyły, dbały o przyrodę i o swoje zdrowie.

Ślubowanie rodziców miało szersze przesłanie, które dotyczy wszystkich dorosłych mających pociechy, dlatego zacytuję je w całości:

ŚLUBOWANIE RODZICÓW

„Ślubuję”:

• zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem,
  • słuchać uważnie, o czym mówi,
  • pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach,
  • doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze,
  • przytulać je często,
  • cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata, kiedy jest ono małym dzieckiem.

I wreszcie nadszedł moment, kiedy pani dyrektor Urszula Garus wzięła ogromny ołówek i każdego przedszkolaka pasowała na starszaka. Dzieci otrzymały upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

Dziękujemy w tym miejscu mamom, które upiekły pyszne ciasta pani: Jolancie Musiał, Katarzynie Pawlik – Kozieł, Magdalenie Woźnickiej, Dorocie Kabała oraz Wioletcie Smaga.

Całe „pasowanie” minęło w radosnej atmosferze, bo jak śpiewały dzieciaki:

„Nasze Przedszkole, to jedna rodzina,

starszy czy młodszy,