Jesienny sportowy festyn rodzinny

Wydarzenie dodał(a) Beata Majewska

To było wspaniałe jesienne popołudnie w ogrodzie Miejskiego Przedszkola Nr 14 im.M.Montessori w Nowym Sączu, w którym  odbył się sportowy festyn rodzinny.

Na spotkanie przybyły rzeczywiście całe rodziny, starsze rodzeństwo, przeważnie absolwenci naszego przedszkola,  bardzo dobrze bawili się babcie i dziadkowie oraz oczywiście rodzice dzieci.

Festyn rozpoczął się pokazem gigantycznych baniek mydlanych w wykonaniu animatorów cyrku Anime. Pokaz baniek wprowadził miły nastrój u wszystkich uczestników festynu, ale najbardziej cieszyły się dzieci, kiedy mogły obserwować i dotknąć „kolorowy świat zamknięty w bańce mydlanej”.

Pracownicy przedszkola przygotowali bardzo wiele atrakcji; były zabawy z kolorową chustą animacyjną, łowienie jabłek, tor przeszkód, wyścigi w workach, przeciąganie liny. Dużą atrakcją było czytanie książek w specjalnie przygotowanym namiocie przez zaproszoną babcię oraz uczniów z Gimnazjum Nr3.

Gimnazjaliści przygotowali również przedstawienie kukiełkowe, które chętne przedszkolaki  obejrzały z wypiekami na twarzach. W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” członkowie Sądeckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci „Złota rybka” , które rozpoczęło swoją działalność przy przedszkolu proponowali rodzicom książki dla dzieci. Stowarzyszenie „Złota rybka” przeznaczy książki do kącików książek dla przedszkolaków.

Przygotowane były również specjalne stoiska z pchlim targiem, gdzie za symboliczną złotówkę każdy mógł się stać właścicielem jakiegoś upatrzonego przedmiotu, czy to książki, zabawki czy niepowtarzalnej „zdobyczy”. Cyrkowi animatorzy prowadzili również warsztaty cyrkowe dla wszystkich uczestników festynu, w chodzeniu na szczudłach próbowali swoich sił nie tylko dzieci ale i tatusiowie, babcie i mamusie wraz z dzieciakami wolały posiąść sztukę puszczania kolorowych baniek mydlanych. Były również specjalne równoważnie,  chodzenie po linie a także nauka żonglowania.

Pracownicy przedszkolnej kuchni  przygotowali pyszny popcorn oraz sok owocowy. Zaproponowane atrakcje oraz ciepła, niespotykana jak na tę porę roku  jesienna pogoda spowodowały, że to popołudnie było naprawdę bardzo przyjemne a czas spędzony na zabawach ze swoim dzieckiem będzie należał do tych wspaniałych, niezapomnianych wspomnień.

Beata Majewska dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr14 im.M.Montessori w Nowym Sączu

od Beata Majewska

do Beata Majewska