Dzień pełen wrażeń

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

Wydawałoby się, że po uroczystym zakończeniu roku szkolnego, dzieci wraz z rodzicami powolutku będą wybierać na długo  wyczekiwane i wymarzone wakacje. Nic bardziej mylnego.

Dzieci z grupy VIII w Przedszkolu Nr. 5 w Krakowie  bardzo się ze sobą zaprzyjaźniły , dlatego też trudno jest im się rozstać. Często umawiały się na popołudniowe spotkania w swoich domach, na wspólne zabawy, zapraszały się na urodzinowe przyjęcia, przygotowywały dla siebie różne niespodzianki.

Jednak na koniec roku, czekała na nich wyjątkowa niespodzianka. Mama Zuzi zaprosiła  dzieci wraz z paniami  do restauracji na lody.

Oczywiście wszystkim bardzo spodobała się słodka niespodzianka. Dzieci wybierały lody o ulubionym smaku i zajadały je z apetytem.

Ale to nie koniec. Następną niespodziankę przygotowały panie, które zaprosiły dzieci do "kulkolandu" znajdującego się nieopodal restauracji.

Na zabawach w basenie z kolorowymi piłeczkami, czy w "małpim gaju" minął nam czas do obiadu. Musieliśmy pożegnać się z panią Anią, która prowadzi zabawy w "kulkolandzie " i udać się na obiad do przedszkola.

Dzieci długo wspominały  całą wyprawę, cieszyły się, że mogą spędzić ze sobą jeszcze trochę czasu, chociaż  na twarzach zaczął pojawiać się smutek z powodu nadchodzącego rozstania.

Mam nadzieję, że moje dzieci spotkają się jeszcze w szkole, a zawarte w przedszkolu przyjaźnie przetrwają wiele, wiele lat.

Lucyna Opido, Dorota Wąś
Nauczycielki Samorządowego