Olimpijskie zmagania

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido
ponad 15 lat temu, wyświetleń 2055

9 czerwca, dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr5  w Krakowie wybrały się na XI  Międzyprzedszkolną ` Olimpiadę Sportową.

Bardzo dużym przeżyciem dla wszystkich było to, że  zawody odbywały się na prawdziwym stadionie. Jak przyjechaliśmy na  stadion „Tramwaj” były tam już dzieci z innych przedszkoli. P- 2, P-5, P-23 P-67, P-71, P- 127, P-133, P-140. Łącznie było 14 grup z 8 Przedszkoli .  Każde Przedszkole miało swój kolor. Nasze dzieci wystąpiły  w zielonych koszulkach, pozostali uczestnicy w: białych, czarnych, żółtych, czerwonych, pomarańczowych i niebieskich. Było bardzo kolorowo.

Jak na prawdziwej olimpiadzie, uroczystość rozpoczęła się od wciągnięcia flagi na maszt oraz od złożenia  przez małych sportowców ślubowania. Każda grupa popisała się sportowym okrzykiem. Nasze dzieci, wspólnie z paniami, ułożyło hasło „ ruch i podskok to zabawa, sport dla 5 ważna sprawa”.

Zanim rozpoczęły się zawody, wszystkie grupy z poszczególnych przedszkoli przemaszerowały wokół boiska, a następnie wzięły  udział we wspólnej   rozgrzewce, czyli „aerobiku”. Pierwszą konkurencją był  „ berek- ogonek”. Zadowolone dzieci biegały po całym boisku, a panie starały się je dogonić i zdobyć szarfę. Najwięcej śmiechu było wtedy, kiedy pani nie mogła dogonić dziecka. Jednak kilka szarf udało nam się zdobyć.

„Tor przeszkód”, to następna konkurencja. Przechodzenie przez tunel, slalom między pachołkami, przeciąganie się przez dwie szarfy,. Wszystkie dzieci starały się jak najprędzej pokonać przeszkodę i muszę przyznać, że bardzo sprawnie im to poszło.

Po takich trudach i zmaganiach trzeba było zrobić przerwę.  Dzieciaki  były trochę zmęczone, ale przede wszystkim  spragnione. Mimo wszystko  długa przerwa nie była potrzebna, ponieważ same zaczęły ustawić się do następnych zawodów, a były to „wyścigi rzędów” Dzieci podawały sobie piłkę górą, z rąk do rąk oraz dołem.

Były  też zawody tylko  dla chłopców- strzelanie „karnych” do bramki oraz dla dziewczynek- rzucanie woreczkiem do celu. Jednak  najbardziej wszystkim podobała się „ słodka” konkurencja. Na boisku zostały rozrzucone cukierki i każdy miał zebrać ich jak najwięcej. Wszystkie zebrane cukierki, każda grupa zabrała do przedszkola, gdzie dzieci miały słodki poczęstunek.

Na wszystkich uczestników czekała jeszcze jedna niespodzianka. Otóż dzień wcześniej wszyscy rysowali na małych karteczkach swoje marzenia. Te karteczki zostały włożone do kopert, koperty przywiązane do balonu z helem i właśnie na zakończenie zawodów, wypuszczono balony do nieba. Mamy nadzieję, że wszystkie marzenia, i te duże, i te małe spełnią się.

Na zakończenie zawodów, wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i puchary, uroczyście też została zdjęta flaga z masztu.

Zawody dobiegły końca i  trzeba było wracać do przedszkola, lecz wspomnienie takiej zabawy  na długo pozostanie w naszej pamięci.

Organizatorami XI Międzyprzedszkolnej Spartakiady Sportowej byli:

Rada Dzielnicy VIII Dębniki.

Samorządowe Przedszkole Nr. 67 w Krakowie.

Lucyna Opido ,  nauczycielka

Samorządowego Przedszkola Nr. 5 w Krakowie