"My chcemy grać w zielone"

Wydarzenie dodał(a) Beata Racka

21 kwietnia w przeddzień Światowego Dnia Ziemi odbył się w naszym przedszkolu happening pod hasłem  „My chcemy grać w zielone”.

Nasz ekologiczny happening rozpoczęliśmy krótką prezentacją plakatów wykonanych przez dzieci ze wszystkich grup. Dzieci prezentowały wykonane przez siebie plakaty i odczytywały ułożone hasła. Prezentację zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem naszej przewodniej piosenki „My chcemy grać w zielone” – M. Jeżowskiej oraz „Przyrzeczeniem - małych ekologów”.

Następnie rozpoczęliśmy nasz wspólny „Pochód Zielonych” ulicami osiedla. Dzieci ubrane w zielone koszulki niosły plakaty, zielone balony i kolorowe kwiaty, wymachiwały zielonymi wstążeczkami i skandowały hasła: „Ziemia to nasz dom, więc ją chroń”, „My chcemy grać w zielone”, „Przestańcie wreszcie śmiecić! Proszą was wszystkie dzieci”. Oprócz tego dzieci rozdawały przechodniom ulotki informujące o zbiórce baterii w naszym przedszkolu oraz odwiedzały okoliczne sklepy i punkty usługowe zostawiając ulotki i mówiąc wierszyk „Nie wyrzucaj baterii do śmietnika! Przyjdź do nas i wrzuć je do specjalnego pojemnika”.

Nasz „Pochód Zielonych” wzbudzał ogromne zainteresowanie przechodniów, którzy uśmiechali się do nas, zatrzymywali się i słuchali, jakie hasła skandują dzieci. Z okien domów wyglądali mieszkańcy naszego osiedla i przyjaźnie do nas machali.

Nasz happening zakończyliśmy wystawą plakatów, które powiesiliśmy na ogrodzeniu naszego przedszkola. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem przechodniów, niemal każdy zatrzymywał się, aby obejrzeć i przeczytać to, co nam wszystkim chcą powiedzieć dzieci.

Mamy nadzieję, że „Pochód Zielonych” i nasz apel, aby Ziemia była piękna, zielona i czysta skłoni niektórych do refleksji i działania.

Następnego dnia każda grupa posadziła w naszym przedszkolnym ogrodzie aksamitki. Będziemy o nie dbać, aby rosły i cieszyły nasze oczy.

Bo przecież „My chcemy grać w zielone”

od Beata Racka

do Beata Racka