Wydarzenie dodał(a) Justyna Kaźmierczak

W Przedszkolu nr 9 w Koszalinie, każdy Przedszkolak wie jak ważna jest ochrona środowiska. Dzieci od najmłodszych lat poznają zagadnienia ekologiczne,  uczą dbać się o środowisko. Uczestnicząc w wielu akcjach proekologicznych tj. „Sprzątanie Świata” , „Święto Drzewa”, „Święto Wody” itp.

Każdego roku dzieci 22 kwietnia uczestniczą w obchodach Światowego Dnia Ziemi, w tym dniu Nasze Przedszkolaki przychodzą do Przedszkola ubrane na zielono i uczestniczą w zabawach i zajęciach ekologicznych zorganizowanych na swoich grupach. Następnie  wszystkie dzieci spotkały  się na sali gimnastycznej, gdzie w wspólnie uczestniczyły w przygotowanych konkursach i zabawach poświęconych obchodną Dnia Ziemi. Wspólnie  szukały  „recepty” na to jak ochronić Naszą Ziemię.

Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi, każdy Przedszkolak złożył uroczystą  przysięgę , iż  będzie dbał i chronił Naszą Planetę . Po uroczystym zaprzysiężeniu dzieci wybrały się do ogrodu Przedszkolnego, gdzie zasadziły wspólnie  drzewo, które otrzymały w nagrodę za posiadaną wiedzę z zakresu ochrony środowiska.

od Justyna Kaźmierczak

do Justyna Kaźmierczak