Przedszkolaki na wystawie poświęconej kulturze japońskiej.

Wydarzenie dodał(a) Beata Więcławek

Dnia 14 kwietnia 2009 roku sześciolatki wraz ze swoimi paniami zwiedziły wystawę poświęconą kulturze japońskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi.

Przedszkolaki na wstępie zwiedzania zostały przez panią bibliotekarkę zapoznane z działem dziecięcym mieszczącym się na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Nasi milusińscy mogli zapoznać się z literaturą przeznaczoną dla nich z czego skrzętnie skorzystali. „Kotki” nie marnowały ani chwili z pobytu miedzy książkami – oglądały, podziwiały, było dużo radości a przede wszystkim dużo ochów i achów ,gdy książki wydawały dźwięki, rozkładały się, itp.

Następnie dzieci zostały zapoznane z krótką historią kultury japońskiej – dzieci wzbogaciły swoje słownictwo dotyczące tego właśnie regionu – kimono, samuraj, obi, gejsza, bonsai, orgiami. Zapoznały się także z tradycyjną potrawą japońską ryżem, który się je pałeczkami oraz ze sposobem parzenia herbaty. Po tym krótkim wprowadzeniu przedszkolaki zwiedziły wystawę na której podziwiały książki japońskie dla dzieci, dziecięce kimono, czajniczki do parzenia herbaty, pismo japońskie, wachlarze, lampiony oraz miecze samurajskie, które wzbudziły szczególne zainteresowanie wśród chłopców.

Na koniec przedszkolaki zostały obdarowane drobnymi upominkami. Miejskiej Bibliotece Publicznej dziękujemy za umożliwienie zwiedzenia wystawy oraz małe co nie co!!!!! Sześciolatki.

od Beata Więcławek

do Beata Więcławek