W koszalińskiej dziewiątce zagrały "Nutki dla Wiosny"

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska

W VI  Przeglądzie   wokalno-muzycznym „Nutki dla Wiosny” zorganizowanym przez nauczycielki z Przedszkola Nr 9 w Koszalinie po raz kolejny reprezentanci koszalińskich przedszkoli mieli okazje zaprezentować swoje umiejętności muzyczno-wokalne. Repertuar dziecięcych piosenek dotyczył oczekiwanej przez wszystkich i jedynej w swoim rodzaju pory roku , w której przyroda budzi się do życia.

Przegląd wokalny odbył się  19.03.2009r o godz. 10.00 w specjalnie przygotowanej na ten dzień, wiosennej Sali Przedszkola Nr 9. Wzięło w nim udział 24 wykonawców w wieku od 3 do 6 lat z 15 koszalińskich przedszkoli oraz Przedszkola Gminnego w Boninie. Cykliczna organizacja przeglądu ma na celu: stworzenie możliwości prezentacji dziecięcych umiejętności przed szerszą publicznością, rozwijanie zainteresowań wokalno muzycznych, wyłanianie talentów a także co jest bardzo ważne, kształcenie wśród dzieci postaw akceptowanych społecznie. Daje ponadto dzieciom możliwość tworzenia własnych interpretacji wokalnych piosenek przedszkolnych. Pomysłodawczynią i organizatorką tej cyklicznej imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz miedzyprzedszkolnych przesłuchań muzycznych jest Stanisława Ciszewska ,z którą od wielu lat współpracuje    Izabela Jasiuchna.  Coroczna organizacja przesłuchania stwarza możliwość kreowania niepowtarzalnych koncertów , z których każdy jest jedyny w swoim rodzaju , choć wspólnym mianownikiem ich wszystkich jest Wiosna i niezmienny tytuł. Wieloletnie doświadczenia w organizowaniu tej imprezy umożliwiły   jej udoskonalanie, można by rzec metamorfozę. Pierwsze koncerty były konkursami od dwóch lat są przeglądami, które promują wszystkich wykonawców nie wyłaniając zwycięzcy.

Dla organizatorów i jury konkursu, każdy z uczestników, który wykonuje utwór muzyczny na scenie, pokonuje własne słabości , jest zwycięzcą. Dlatego wszyscy wokaliści startujący w   przeglądzie Nutki dla Wiosny zajmują I miejsce uhonorowane dyplomem i upominkami.

od Stanisława Mariola Ciszewska

do Stanisława Mariola Ciszewska