Zdrowo, pomarańczowo-marchewkowo

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

Koniec lutego. Na dworze zimno, szaro i ponuro, a w naszym przedszkolu: zdrowo, pomarańczowo – marchewkowo. A to wszystko z powodu „Święta marchewki”, który zaplanowałyśmy na 27.02.2009r. Oj działo się w tym dniu, działo.

Starszaki wraz z wychowawczyniami: Panią Magdaleną Jasińską oraz Panią Małgorzatą Kurpios przygotowały dla reszty przedszkolaków inscenizację pt: „Urodziny marchewki”.  Starszaki wspaniale wczuły się w postacie reprezentowanych warzyw a wszyscy świetnie się bawili przy wesołej i skocznej muzyce.

Druga grupa starszaków pod opieką  swojej Pani – Bożeny Rał wykonywała „ Marchewkowe kukiełki”. Do strojenia marchewek przedszkolaki wykorzystały różnorodny materiał: papier kolorowy, bibułę, plastelinę, wełnę, kolorowe szmatki. Efekt końcowy twórczej pracy dzieci był powalający. Wystawę gotowych „Panienek Marchewkowych” można było podziwiać już tego samego dnia w „kąciku dla rodziców”.

Średniaki natomiast miały za zadanie wykonać surówkę „marchwiowo - jabłkową”. Ku mojemu zaskoczeniu, wszystkie średniaki wyposażone w tarki z uporem i wielką cierpliwością ścierały dość twarde korzenie i trochę mniej twarde owoce. Gotowej potrawie trudno się było oprzeć i niejeden „kucharz” wyjadał z talerzyka nie czekając na łyżeczkę.

Maluszki ze swoją Panią – Iwoną Sulisz z pomocą sokowirówki wykonywały pyszny i zdrowy sok marchwiowo – jabłkowy. Zadowolenia i uciechy było co nie miara, szczególnie przy degustacji  gęstego, bogatego w witaminy płynu. Ale to jeszcze nie koniec  atrakcji.

Po obiedzie, wszystkie dzieciaki obejrzały film edukacyjny pt „Doktor Ząbek”, który opowiadał jak dbać o swoje zęby aby mieć zdrowy i piękny uśmiech, po czym już całkiem poza planem rysowały dorodne marchewki.

Na koniec tego niesamowitego dnia, każde dziecko otrzymało na podwieczorek soczek, jak myślicie o jakim smaku? Oczywiście, marchwiowo – owocowym.

Autorom programu „ Zostań Przyjacielem Natury” dziękujemy, za świetny pomysł zorganizowania w przedszkolu „Dnia marchewki”, a jednocześnie proponujemy w następnej edycji programu zaplanowania dnia pt: „ URODZINY MALINY” .

od Urszula Nowak

do Urszula Nowak