Wielki bal księżniczek w Przedszkolu nr 5 w Sokółce

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Jolanta Szymańska

To projekt realizowany wspólnie przez magazyn Księżniczka i firmę Disney. Ma on na celu zachęcenie jak największej liczby przedszkoli do wspólnej zabawy, zorganizowania balu karnawałowego i przyczynienia się tym samym do pobicia rekordu Disneya na największy bal karnawałowy świata. W zabawie może wziąć udział każde przedszkole, które się zarejestruje i zorganizuje bal karnawałowy.

Każde przedszkole, które przygotuje kronikę ze swojego balu i prześle ją organizatorom, weźmie udział w konkursie. Przedszkole, które zorganizuje najwspanialszy, najatrakcyjniejszy i najciekawszy bal, otrzyma zestaw wyposażenia na swój plac zabaw, a dzieci ze zwycięskiego przedszkola otrzymają pakiet wspaniałych nagród.

Nasza uroczystość przebiegała zgodnie ze scenariuszem opracowanym przez harcerzy I SDH ATMA im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośka”, którzy prowadzili naszą imprezę.

Najpierw dzieci obejrzały i wysłuchały krótkiego przedstawienia „ Zaczarowana Żaba”. Następnie na tronie zasiedli króli i królowa i zaprosili wszystkich na bal. Pląsy przy dźwiękach rytmicznej muzyki sprawiły radość najmłodszym. Kiedy pojawił się Kopciuszek bez bucika dzieci tańczyły razem z nim poszukując zagubionego pantofelka. Kolejnymi gośćmi były Gumisie, które przygotowały pyszny sok z gumi-jagód . Po wypiciu tego napoju , każdy skakał jak na sprężynie- nawet zaproszeni rodzice.. Nie zabrakło oczywiści tradycyjnych zabaw: „Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz „Mam chusteczkę haftowaną”. Były wężyki, tunele i dużo podskoków, uśmiechów oraz radości.

od Lucyna Jolanta Szymańska

do Lucyna Jolanta Szymańska