Bądźmy przyjaciółmi natury

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole postanowiło przystąpić do programu organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia oraz firmę Tymbark – „Zostań przyjacielem natury”,

Celem programu jest nauka dzieci od najmłodszych lat szacunku do otaczającego je świata oraz budzenia w dzieciach wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody. Program ten promuje szereg działań, za realizację których przyznawane są punkty. Należy uzyskać  co najmniej 150 punktów aby zdobyć zaszczytny tytuł „Przyjaciele natury”.

Mamy nadzieję, ze komisja oceniająca działania przyzna naszej placówce ten honorowy tytuł. Do tej pory zrealizowaliśmy następujące zadania:

- Spotkanie z leśnikiem

- Organizacja zbiórki makulatury

- Przeprowadzenie ankiety ekologicznej dla rodziców

- Zbudowanie karmnika dla ptaków

- Zorganizowanie konkursu na zrobienie ludzików z kasztanów

- Zorganizowanie konkursu na „Obrazy z jesiennych liści"

W II półroczu planujemy jeszcze wykona ć następujące działania:

- Obchody „Pierwszego Dnia Wiosny”

- Obchody „Zielonego Dnia”

- Segregacja śmieci w przedszkolu

- Wizyta w lesie, parku lub na łące

- Kącik przyrody w przedszkolu

Mamy nadzieję, że realizowane przez nas treści  przyczynią się do podniesienia świadomości ekologicznej zarówno nas – wychowawców jak i naszych wychowanków i ich rodziców.

Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się uzyskać dla naszego przedszkola ten zaszczytny tytuł „Przyjaciele natury”. Dziękujemy rodzicom, za to, że pozytywnie przyjęli nasz pomysł o przyłączeniu się do programu oraz za wspieranie nas w realizacji tego przedsięwzięcia zarówno dobrym słowem jak i konkretnym działaniem.

Przyroda to życie, także nasze, bądźmy więc wszyscy odpowiedzialni za jej stan na co dzień.

od Urszula Nowak

do Urszula Nowak