Bilet do świata wyobraźni - przedszkolaki pomagają małym pacjentom

Wydarzenie dodał(a) Karolina Turek

Wprawdzie trochę czasu już minęło, ale zgodnie z zasadą co się odwlecze to nie uciecze, chciałam podzielić się z Wami ważnym wydarzeniem, jakie miało miejsce w naszym przedszkolu. Niby nic, a serce rośnie! Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami zbierały książki dla dzieci przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu. Celem zbiórki była pomoc w realizacji biblioteczek przyoddziałowych, które mają służyć zarówno chorym dzieciom jak i ich rodzicom. Akcja zbiórki książek okazała się dla naszych przedszkolaków ważną lekcją empatii i dobroci. Rodzice ochoczo podjęli wyzwanie i dzięki zaangażowaniu dużych i małych, zebraliśmy piękne baśnie, bajki i książki, po czym przekazaliśmy Fundacji działającej przy Szpitalu w Prokocimiu. Nasi podopieczni podarowali małym pacjentom bilet do świata wyobraźni, lecz przede wszystkim ukształtowali piękną umiejętność, jaką jest pomaganie. Uczmy dzieci pomagać, aby potrafiły w dorosłym życiu podać rękę drugiej osobie!

Karolina Turek

od Karolina Turek