Integracja międzyprzedszkolna

Wydarzenie dodał(a) Anita Biernat

Zawieranie nowych znajomości często sprawia dzieciom jak i osobom dorosłym wiele trudności. Najczęściej mają z tym problem osoby nieśmiałe i wycofane. Jednak za pomocą odpowiedniego podejścia można przełamać swój lęk i nauczyć się otwartości wobec innych. Dnia 04 kwietnia 2017 r. dzieci 4-letnie z grupy „Kangurka” wybrały się z wizytą do swoich rówieśników z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 17 w Gorzowie Wlkp. „Średniaki” z wielką niecierpliwością czekały na ten dzień, gdyż były bardzo ciekawe jak wygląda codzienne życie rówieśników z innego przedszkola. Grupa „Wiewiórek” przywitała nas bardzo serdecznie. Dzieci przygotowały dla nas przedstawienie pt.„Wiosna, ach to Ty!”. Grupa „Kangurka” zrewanżowała się występem śpiewając kilka piosenek o tematyce wiosennej. Następnym punktem dnia była wspólna zabawa w sali „Wiewiórek”. Dzieci miały okazję zawrzeć nowe znajomości. Następnie wszystkie zasiadły do wspólnego stołu, gdzie czekał ich poczęstunek. Pod koniec wizyty „Kangurki” zwiedziły całe przedszkole i odwiedziły kilka grup przedszkolnych . Dało im to możliwość obserwacji codziennego życia toczącego się w Przedszkolu Miejskim nr 17. W rewanżu za miłe przyjęcie „Kangurki” zaprosiły na piknik do swojego przedszkola nowo poznanych kolegów i nowe koleżanki.

od Anita Biernat

do Anita Biernat