Sprawozdanie z akcji "Książka dla szpitala"

Wydarzenie dodał(a) Anna Śliwińska

Święta Bożego Narodzenia i czas adwentu to niepowtarzalne i magiczne dni, dlatego ten właśnie czas został wybrany na zorganizowanie w Samorządowym Przedszkolu w Dubiecku ogólnopolskiej akcji ,,Książka dla szpitala”. Na terenie placówki zawiesiliśmy plakat informujący o projekcie. Nauczycielki w grupach przeprowadziły zajęcia przygotowujące dzieci do wzięcia udziału w akcji, starały się przybliżyć przedszkolakom ideę przedsięwzięcia, a także uwrażliwiać dzieci na konieczność dzielenia się z innym ludźmi. Akcja zakończyła się dużym sukcesem. Zebraliśmy kilkadziesiąt pięknych bajek, baśni, książeczek edukacyjnych, a także kolorowanek. Zebrane dary zostały przekazane na ręce pani oddziałowej oddziału pediatrycznego Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Lekarze i pielęgniarki oddziału byli bardzo wdzięczni wszystkim tym, którzy bezinteresownie włączyli się w akcję. Podkreślali także jak bardzo potrzebny dla małych pacjentów, tęskniących za domem jest dostęp do książek, dzięki którym mogą oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i przenieść się w świat fantazji ze swoimi ulubionymi bohaterami. Mamy głęboką nadzieję, że dzięki książkom na twarzy każdego dziecka przebywającego na oddziale pojawi się uśmiech, a radość wypełni każde małe serduszko.

Koordynator akcji na terenie przedszkola:

Anna Śliwińska

Książka dla szpitala