XIII Przegląd Piosenki Przedszkolnej w Kostrzynie nad Odrą

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Strof

We wtorek 25 października ECS Kręgielnia wypełniło się miłośnikami dziecięcego śpiewu, a to za sprawą XIII Przeglądu Piosenki Przedszkolnej, organizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników.  W Przeglądzie wzięli udział mali wykonawcy z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Pod Topolą”, Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników, Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki”, Przedszkola Miejskiego nr 4 „Bajka”, Przedszkola Niepublicznego nr 1 „Mali Europejczycy”, Przedszkola Niepublicznego „Super Dziecko” oraz z oddziałów przedszkolnych przy szkole Podstawowej nr 2 i przy Szkole Podstawowej nr 4. Przed małymi wykonawcami wystąpili starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2- Mateusz Prządka prezentujący umiejętności gry na akordeonie, Oliwier Gogojewicz grający na gitarze oraz wokalistka Martyna Zarzecka z koła wokalnego prowadzonego przez Panią Judytę Samołyk działającego w Gimnazjum nr 2. Wszyscy wykonawcy, rozwijają swe muzyczne talenty również w Prywatnej Szkole Muzycznej Pana Michała Sobczyńskiego. Ich występ pokazał, że warto rozwijać drzemiące w dzieciach talenty, które mogą przerodzić się w prawdziwą życiową pasję. Przedszkolaki natomiast z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały się w niezwykle bogatym repertuarze, w którym nie zabrakło jesiennych akcentów, pochwały dobrego zachowania, marzeń o przyszłości czy podkreślenia, jak ciekawe jest życie przedszkolaka. Sponsorem nagród w konkursie był Pan Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą- Andrzej Kunt. Serdecznie dziękujemy wszystkim małym uczestnikom, rodzicom, nauczycielom i przybyłym gościom za tak liczny udział w przeglądzie. Pamiętajmy, że kontakt z muzyką w życiu dziecka, to nie tylko chwila przyjemnej rozrywki, muzyka to źródło wszechstronnego rozwoju.

od Elżbieta Strof

do Elżbieta Strof