KRAKOWIACZEK 2007 " O KRAKOWSKź CZAPKĘ

Wydarzenie dodał(a) ~ Gość

W dniach 16,17,18 maja 2007 r. odbył się w Sali Tańca Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida VIII Przegląd Tańca Ludowego "KRAKOWIACZEK 2007 – O KRAKOWSKź CZAPKĘ”. W 3- dniowej imprezie wzięło udział 36 grup i zespołów przedszkolnych z Krakowa, Mogilan, Libertowa, Smrokowa, Wieliczki, Zabierzowa, Woli Filipowskiej i Trzebini. Łącznie wystąpiło 650 dzieci, które zatańczyły krakowiaka i przedstawiły dziecięce zabawy taneczne z regionu krakowskiego. Przeglądy "Krakowiaczek” są kontynuacją prowadzonego przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida od wielu lat cyklu zatytułowanego "Polski Rok Obrzędowy"W niekonwencjonalny sposób poprzez ten cykl organizatorzy rozbudzają w najmłodszych chęć kontynuacji i uczestniczenia we wspaniałych, ludowych i narodowych tradycjach. Ukoronowaniem tych starań jest organizowany co roku Przegląd "Krakowiaczek -o krakowską czapkę”, podczas którego dzieci podziwiają nawzajem swoje osiągnięcia i świetnie się bawią, przekonując się, że kultura regionalna jest żywa i wcale nie nudna, jak mogłoby się czasami wydawać. Wszystkie dzieci otrzymały w nagrodę pluszowe słoneczka , roześmiane tak samo, jak buzie małych uczestników przeglądu. Każda grupa otrzymała od naszego wydawnictwa książkę do wspólnego czytania. Natomiast główne nagrody i krakowskie czapki zdobyły w 3 kolejnych dniach przeglądu: Przedszkole Samorządowe nr  107 z Krakowa – w kategorii 3,4 -latków, oraz Przedszkola Samorządowe nr 182 i nr 107 z Krakowa - w kategorii 5,6 lat. Patronat medialny nad przeglądem już po raz drugi objęło wydawnictwo "Bliżej Przedszkola. Już teraz organizatorzy zapraszają serdecznie do udziału w IX Przeglądzie "Krakowiaczek”, który odbędzie się w maju 2008 r.