"Świat wierszy Juliana Tuwima"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Siemieniako

22 III 2016 r. w Miejskim Przedszkolu nr 14 w Płocku odbyła się IX Edycja Międzyprzedszkolnego Quizu Literackiego ph. „Świat wierszy Juliana Tuwima”. Wzięły w nim udział dzieci z sześciu płockich przedszkoli: MP nr 3, MP nr 10, MP nr 11, MP nr 14, MP nr 16 i MP nr 19. Gościliśmy również panią Agnieszkę Kolasińską z płockiego CHOTOMKA, z którym współpracuje nasze przedszkole. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, propagowanie literatury dziecięcej oraz integrowanie grup międzyprzedszkolnych we wspólnych zabawach. Na początku spotkania, przedszkolaki z grupy VI, przedstawiły inscenizację wiersza pt. „Rzepka”, za co otrzymały gromkie brawa. Wszystkie zaproszone dzieci przygotowały wcześniej ilustrację do dowolnego wiersza Juliana Tuwima. Na miejscu rozwiązywały zadania dotyczące twórczości tego pisarza. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością wierszy Tuwima doskonale się bawiąc przy rozwiązywaniu zadań. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

od Agnieszka Siemieniako

do Agnieszka Siemieniako