"Kubuś Puchatek i jego świat czyli zabawy w kolorze żółtym"

Wydarzenie dodał(a) Dorota Perkowska

"Kubuś Puchatek i jego świat czyli zabawy w kolorze żółtym"

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. Są elementem wyrazu i nawet mimowolnie stanowią środek komunikacji międzyludzkiej. Umiejętność zabawy kolorami i rozpoznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania. W konsekwencji wpływa na wrażliwość, estetykę i rozwój kreatywności.

Dlatego też 2 marca 2016 w grupie II odbył się dzień tematyczny, którego bohaterem był Kubuś Puchatek i kraina w kolorze żółtym. Przedszkolaki poprzez zabawę utrwalały znajomość koloru żółtego. Dzieci szukały żółtych przedmiotów w sali wsiadając do "zaczarowanego pociągu", a następnie umieszczały je w magicznym pudełku. Następnie rozwiązywały "żółte zagadki", bawiły się chustą animacyjną, tańczyły z bibułkowymi wstążeczkami do muzyki Vivaldiego. 3-latki wzięły udział w zabawach artykulacyjnych, podczas których języczek - niedźwiadek szukał miodu. Maluszki miały też okazję spróbować przysmaku Kubusia Puchatka - miodu oraz określić jego smak i zapach.

Na zakończenie malowały farbami postać Kubusia Puchatka dobierając odpowiednie kolory. Dzieci chętnie tworzyły w sali wspaniałe budowle używając klocków tylko w żółtym kolorze.Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych przedszkolaków.

od Dorota Perkowska

do Dorota Perkowska